دوره ترکیب بندی در پوستر

جای دادن منطقی عناصر تجسمی در فضای موردنظر برای رسیدن به چشم نوازی و تاثیر گذاری بیشتر

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره
ترکیب بندی در پوستر چیه؟

متن ها، عکس ها و کلیه اطلاعات در اختیار شماست! فکر کنید و ایده بدید که به چه صورت های مختلفی میشه متن و عکس را خورد کرد و دوباره کنار هم چید.. این شما هستی که مشخص می کنی مخاطب باید به چه صورت پوستر تبلیغاتی رو مطالعه کنه و پیام اون رو دریافت کنه. به تلفیق گرافیک، کلمات و حتی حروف فکر کن.
ترکیب بندی یا کمپوزوسیون به معنای تنظیم جایگاه عناصر یک اثره، که باعث ایجاد حس وحدت و تناسب بین اجزای اثر می شه، تمامی هنر ها مانند موسیقی، معماری، نقاشی، مجسمه سازی، عکاسی، شعر و داستان و…..دارای اجزاء و ترکیب بندی های متفاوتی هستن؛ ما با رعایت اصول ترکیب بندی می توانیم به چشم نوازی آثار بیفزاییم. 
برای مثال: فضای مثبت و منفی، تقارن، تعادل نا متقارن، نسبت های طلایی و…مخاطبین دوره
مخاطبین دوره کسانی هستند که با یکی از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ یا ایلاستریتور یا کرل کار کردن و الان دیگه دغدغه کار با ابزار رو ندارن بلکه میخوان مهارت و هنر اجرای خودشون رو تقویت کنن و دقیقا این مرحله هست که تفاوت یک شخص مبتدی با حرفه ای قلمداد میشه.
تکنیک های تدریس شده و تمرین های خواسته شده تو این دوره مناسب افرادیه که علاقه‌مند به تمرین و انجام فعالیت هستن و نه اون هایی که به دنبال یه فرمول ساده برای جایگذاری و رسیدن به خروجی مطلوب.
مباحثی که در این دوره ارائه میشه، مثل یه برنامه ی ورزشی برای تقویت مهارت شما و ملکه شدن مفاهیم بصری در ذهنتون هستن که تا خستگی و درد تمرین رو به جون نخرین فایده ای ندارن.
پایان دوره

مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران 

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرینات و به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدی یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی برای صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.


چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا داخل سایت تیکت بدی.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 4 فصل
تعداد جلسات 14 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 5607 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

 آشنایی با یکی از نرم افزارهای گرافیکی


نمایشگاه پوستر خط سرخ

ویژگی های خاص دوره

آموزش دادن یه نرم افزار کار سختی نیست و شاید خیلی ها بتونن انجامش بدن، ولی آموزشی که بتونه مهارت های لازم و اساسی مورد نیاز برای ورود به بازارکار رو داشته باشه هرجایی گیر نمیاد. چرا هرجایی گیر نمیاد؟

خیلی از مدرس ها صرفا تجربه ی تدریس دارن و اتفاقا خیلی هم مدرس های خوبی هستن و مطالب رو به خوبی منتقل میکنن اما تجربه ای تو تولید ندارن و فقط به نرم افزار مسلط هستن، اما تمام مدرس های آکادمی رویاد، از فعالان با تجربه ای هستن که تو پروژه های حرفه ای داخلی و خارجی حضور داشتن و رزومه ی پرباری دارن که تو صفحه ی هر استاد جداگانه بارگذاری شده و می تونید ببینید.

مزیت اصلی اینکه مدرس رزومه ی قوی در تولید داشته باشه اینه که:

اولا از نرم افزار فقط اون چیزی رو یاد میگیری که تو تولید بهش نیاز داری و اینجوری مجبور نیستی کلیییی وقت برای یادگرفتن همه ی قسمت های کاربردی و غیرکاربردی بگذاری. تو زمان کمتر دقیقا اون چیزی رو که لازم داری یاد میگیری.

دوما مسیر درستی رو در یادگیری طی میکنی که باعث میشه سرعت و دقتت در زمان تولید یه پروژه خیلی بالاتر بره. چرا که مدرس به خاطر تجربه ای که داره راه ها و مسیر های اشتباه و غلط که در انجام پروژه باعث ایجاد مشکل میشه رو میدونه و به تو منتقل می کنه تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

سوما ورود به بازارکار مهارت های خیلی بیشتری از فقط کار با نرم افزار نیاز داره، مهارت هایی مثل تحلیل و آنالیز رفرنس، مراحل ایده یابی و روش های رسیدن به ایده های خلاقانه، دانش هنری و شناخت مولفه های مهم برای اثر گذاری روی مخاطب و ... و مدرسی می تونه به همه ی این ها مسلط باشه که رزومه ی موفقی در تولید داشته باشه.

چهارما تولید چالش های جدی داره که فقط با تجربه میشه اون ها رو شناخت، دقیقا مثل تفاوت درسی که تو دانشگاه می خونن و چیزی که تو کارخونه بهش نیازه. اگر بدون هیچ پیش زمینه ای از این چالش ها وارد فضای تولید بشی باید مدت ها خودت سعی و خطا کنی و با کارفرما ها کلنجار بری، تا بتونی این چالش ها رو رفع کنی. اما اگر در همون دوران آموزش به واسطه تجربه ی مدرس با خیلی از این چالش ها آشنا بشی و براش آماده باشی قطعا زمانی که وارد بازار کار بشی از بقیه جلوتری.


زیارت جامعه کبیره
چه ابزار و وسایلی لازم دارم؟

پیش نیاز این دوره آشنایی با یکی از نرم افزارهای گرافیکی هست و پشتکار لازم برای انجام تمرین روزانه رو هم باید داشته باشی.
هیچ لزومی نداره برای این دوره قلم نوری داشته باشی بلکه فقط یه کامپیوتر یا لپتاپ هم داشته باشی برای این دوره و دیگر دوره های گرافیک دیزاین کافی هست؛ پس اصلا نگران داشتن امکانات خاص نباش.


و لاتفرقوا

چرا رویاد؟

آکادمی مجازی تو حوزه گرافیک و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل منتور و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های مجازی استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های مجازی میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو آکادمی رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های مجازی و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی آکادمی رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم. از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو آکادمی رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای استادش سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروز رسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.اشداء علی الکفار

چه بازار کاری وجود داره؟


هر بازار کاری که گرافیک دیزاین داره بازار کار هدف شماست. (یعنی در واقع همه چیز)
شما با یادگیری مهارت ترکیب بندی، در واقع داری خودت رو از یه کسی که فقط نرم افزار گرافیکی بلده جدا میکنی و به سمت یه طراح گرافیک شدن، حرکت میکنی. با تمرین های پیاپی، کارهاتون مثل یه سیرترشی هفت ساله، نمایانگر پختگی و تجربه زیاد شما خواهد شد و از این طریق میتونی خودت رو پرزنت کنی و قابلیت ها و توانایی هات رو نمایش بدی.
مزیت رقابتی
شما نسبت به دیگر فعالین عرصه گرافیک دقیقا همین بخش های آرت و بصری یک اثر هست، در نتیجه در هر بازار کاری مثل طراحی پوستر، بسته بندی، طراحی سایت، طراحی برای اینستاگرام و هر کار تبلیغاتی یا هنری که به گرافیک دیزاین مرتبط میشه و هر مورد دیگه ای که یک طراح گرافیک میتونه فعالیت کنه میتونی دست برتر رو داشته باشی.


اولین نمایشگاه کتاب ناشران استان اصفهان
مدرک پایان دوره

تقریبا در تمام حوزه ها و مخصوصا حوزه ی گرافیک و انیمیشن مهم ترین و اصلی ترین ملاکِ یه کارفرما برای انتخاب فرد، رزومه و پرتفولیو اون هست و نه مدرکش اما اگر کارفرما بین دو یا چندین نفر بخواد تصمیم نهایی رو بگیره اون وقته که اعتبار مدارک و گواهی های افراد کاملا تعیین کننده میشه. و خب مشخصه که اعتبار یه مدرک به جایی که اون رو صادر میکنه.
مدرک معتبر در آکادمی رویاد به دو زبان فارسی و انگلیسی، و از طرف پژوهشکده ی دانشگاه تهران صادر میشه که مهر دانشگاه رو داره و میشه با قاطعیت گفت جایی معتبرتر از دانشگاه تهران نداریم و بدون شک اعتبار این مدرک در کنار یه رزومه و پرتفولیو حرفه ای می تونه نظر هر کارفرمایی رو جلب کنه.

از اینجا می تونی تصویری از یه نمونه گواهی های صادر شده برای هنرجوها رو ببینی.


درد مشترک

دوره ترکیب بندی در پوستر سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره ترکیب بندی در پوستر

نظرات هنرجویان دوره ترکیب بندی در پوستر

نظرات هنرجویان

کوثر کیائی 30-مرداد-1401 11:38

با سلام بسیار عالی بود. برای من که هم در حیطه نقاشی و هم لوگو دیزاین و پوستر فعالیت دارم بی نهایت کاربردی و جذاب بود.

شکیلا محمدنژاد 21-مرداد-1401 07:27

سلام خسته نباشید خدمت تیم رویاد، این اولین دوره ی بود که بنده شرکت کردم و بدون هیچ مبالغه ای میگم که واقعا دوره ی عالی و کاربردی بود. تو این دوره فرق بین پوستر حرفه ای و اماتور و ترکیب بندی در پوستر که اساسی ترین نکته می باشد رو یاد گرفتم. ممنون از تیم عالی و حرفه ای شما?❤