دوره آموزشی رابط کاربری بازی

طراحی رابط کاربری جزو بخش های نوپا و با ظرفیت رشد بالا در صنعت گرافیکه و بازارکار بین المللی داره

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره
رابط کاربری بازی چیه؟

حتما شما هم تا حالا با تلفن همراهتون بازی کردی، وقتی برای اولین بار وارد محیط یه بازی میشین چه چیزی توجه تون رو جلب می کنه؟
دقیقا! طراحی محیط اون بازی، دکمه ها، پنجره ها، منو و تصاویر اون بازیه که شما رو تحت تاثیر میذاره و تعیین می کنه که شما در نگاه اول جذب میشین یا نه. به همه ی این المان های گرافیکی که به نوعی رابط شما به عنوان کاربر، با هسته ی مرکزی بازی هستن، رابط کاربری (UI) گفته میشه. طراحی این المان ها بخش خیلی مهمی از فرایند تولید یه بازیه و نقش تعیین کننده ای تو میزان جذب مخاطب و وفاداری اون ها به محصول شما داره.مخاطبین دوره

برای شروع یادگیری طراحی رابط کاربری شما نیاز داری تا مبانی و اصول طراحی پایه و تا حدی هم گرافیک رو بدونی. نرم افزار به عنوان ابزار تولید، موضوعیت چندانی نداره اما با توجه به اینکه آموزش های این دوره در محیط فتوشاپ انجام میشه، برای اینکه بتونید بدون دردسر تمرینات رو انجام بدی، بهتره که آشنایی اولیه با این نرم افزار داشته باشی. طراحی رابط کاربری می تونه برای افرادی که به رشته های طراحی و گرافیک علاقه مندن، تجربه ای جذاب و نو باشه. یه حوزه ی تازه متولد شده که آینده ی درخشانی هم پیش روی خودش داره.

this slowpoke moves
پایان دوره

به شکل کاملا پروژه محور تکنیک های مختلفی برای طراحی چندین مدل منو، پنجره و دکمه بازی رو یاد می گیری و قابلیت ها و ظرفیت های فتوشاپ برای این کار رو می شناسی. و مهم تر از اون، اصول و قواعدی که در حوزه ی طراحی رابط کاربری وجود داره رو به طور جامع و کاربری یاد می گیری، مبانی که به خوبی باید بهشون مسلط باشی و در تمام پروژه ها اجرا کنی. با به دست آوردن این مهارت ها و دانش ها در طول دوره، می تونی راه خودت رو برای کسب تجربه و آموزش تخصصی تو این حوزه باز کنی، وقتی قواعد و اصول کاربردی یه حوزه رو بدونی، دیگه برای حرفه ای شدن فقط نیاز داری تا اون ها رو تمرین کنی و هر روز پرتفولیو خودت رو تقویت کنی.

مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرینات و به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدی یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.this slowpoke moves
چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 9 فصل
تعداد جلسات 21 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 4425 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

آشنایی با فتوشاپ
آشنایی با طراحی پایه


نمونه کار استاد

ویژگی های خاص دوره

آموزش دادن یه نرم افزار کار سختی نیست و شاید خیلی ها بتونن انجامش بدن، ولی آموزشی که بتونه مهارت های لازم و اساسی مورد نیاز برای ورود به بازارکار رو داشته باشه هرجایی گیر نمیاد. چرا هرجایی گیر نمیاد؟

خیلی از مدرس ها صرفا تجربه ی تدریس دارن و اتفاقا خیلی هم مدرس های خوبی هستن و مطالب رو به خوبی منتقل میکنن اما تجربه ای تو تولید ندارن و فقط به نرم افزار مسلط هستن، اما تمام مدرس های سامانه آنلاین رویاد، از فعالان با تجربه ای هستن که تو پروژه های حرفه ای داخلی و خارجی حضور داشتن و رزومه ی پرباری دارن که تو صفحه ی هر استاد جداگانه بارگذاری شده و می تونید ببینید.

مزیت اصلی اینکه مدرس رزومه ی قوی در تولید داشته باشه اینه که:

اولا از نرم افزار فقط اون چیزی رو یاد میگیری که تو تولید بهش نیاز داری و اینجوری مجبور نیستی کلیییی وقت برای یادگرفتن همه ی قسمت های کاربردی و غیرکاربردی بگذاری. تو زمان کمتر دقیقا اون چیزی رو که لازم داری یاد میگیری.

دوما مسیر درستی رو در یادگیری طی میکنی که باعث میشه سرعت و دقتت در زمان تولید یه پروژه خیلی بالاتر بره. چرا که مدرس به خاطر تجربه ای که داره راه ها و مسیر های اشتباه و غلط که در انجام پروژه باعث ایجاد مشکل میشه رو میدونه و به تو منتقل می کنه تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

سوما ورود به بازارکار مهارت های خیلی بیشتری از فقط کار با نرم افزار نیاز داره، مهارت هایی مثل تحلیل و آنالیز رفرنس، مراحل ایده یابی و روش های رسیدن به ایده های خلاقانه، دانش هنری و شناخت مولفه های مهم برای اثر گذاری روی مخاطب و ... و مدرسی می تونه به همه ی این ها مسلط باشه که رزومه ی موفقی در تولید داشته باشه.

چهارما تولید چالش های جدی داره که فقط با تجربه میشه اون ها رو شناخت. دقیقا مثل تفاوت درسی که تو دانشگاه می خونن و چیزی که تو کارخونه بهش نیازه. اگر بدون هیچ پیش زمینه ای از این چالش ها وارد فضای تولید بشی باید مدت ها خودت سعی و خطا کنی و با کارفرما ها کلنجار بری، تا بتونی این چالش ها رو رفع کنی. اما اگر در همون دوران آموزش به واسطه تجربه ی مدرس با خیلی از این چالش ها آشنا بشی و براش آماده باشی قطعا زمانی که وارد بازار کار بشی از بقیه جلوتری.


نمونه کار استاد
چه ابزار و وسایلی لازم دارم؟

همونطور که گفتیم از نظر دانش و مهارت های پیش نیاز، باید به مبانی گرافیک و مهارت طراحی در حد پایه مسلط باشی و بهتره که آشنایی کلی با نرم افزار فتوشاپ هم داشته باشی.

این دوره در مجموع یه دوره ی تخصصی به حساب میاد و برای افراد تازه وارد به دنیای گرافیک و طراحی نمی تونه مناسب باشه.
برای انجام طراحی در محیط فتوشاپ بهتره که ابزار قلم دیجیتال هم داشته باشین تا بتونید راحت تر و روون تر تمرینات رو همگام با استاد انجام بدین.


نمونه کار استاد

چرا رویاد؟

آموزشگاه های آنلاین و غیرحضوری تو حوزه گرافیک و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل منتور و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های غیرحضوری استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های غیرحضوری میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو سامانه آنلاین رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های غیرحضوری و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی سامانه آنلاین رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم. از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو سامانه آنلاین رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای استادش سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروز رسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.نمونه کار استاد

چه بازار کاری وجود داره؟


در ایران این حوزه، کاملا نوپا و بکر هست و شرکت ها و مجموعه های بازی سازی به سرعت در حال رشد و تکثیر هستن. در کنار این موضوع باید رشد روزافزون کاربران تلفن همراه و بازی های موبایلی رو هم در نظر گرفت که بازار ایران و البته جهان رو تشنه ی محصولات با کیفیت کرده.

مهمترین ملاک برای دیده شدن در بازارکار این حوزه داشتن پرتفولیو به روز و باکیفیته. یکی از بهترین راه ها برای ورود به عرصه ی تولید، میتونه کارآموزی در شرکت ها و مجموعه های تولید بازی باشه که برای هر علاقه مند تازه کار یه سکوی پرش و فرصت عالی به حساب میاد.

در مجموع، آینده ی بازار صنعت بازی های موبایلی بسیار درخشانه و فعالین این صنعت از برنامه نویسان تا طراحان رابط کاربری در عرصه ی بسیار رو به رشدی مشغول سرمایه گذاری هستن.


نمونه کار استاد
مدرک پایان دوره

تقریبا در تمام حوزه ها و مخصوصا حوزه ی گرافیک و انیمیشن مهم ترین و اصلی ترین ملاکِ یه کارفرما برای انتخاب فرد، رزومه و پرتفولیو اون هست و نه مدرکش اما اگر کارفرما بین دو یا چندین نفر بخواد تصمیم نهایی رو بگیره اون وقته که اعتبار مدارک و گواهی های افراد کاملا تعیین کننده میشه. و خب مشخصه که اعتبار یه مدرک به جایی که اون رو صادر میکنه.
گواهی های پایان دوره در سامانه آنلاین رویاد به دو زبان فارسی و انگلیسی، و از طرف پژوهشکده ی دانشگاه تهران صادر میشه که مهر دانشگاه رو داره و میشه با قاطعیت گفت جایی معتبرتر از دانشگاه تهران نداریم و بدون شک اعتبار این مدرک در کنار یه رزومه و پرتفولیو حرفه ای می تونه نظر هر کارفرمایی رو جلب کنه.

از اینجا می تونی تصویری از یه نمونه گواهی های صادر شده برای هنرجوها رو ببینی.


نمونه کار استاد
سوالات متداول

فقط کافیه با طراحی و فتوشاپ آشنا باشید

کسایی که عاشق طراحی رابط کاربری بازی و کارهای گرافیکی هستند و با خلاقیت بالای خود دنبال خلق اثرهای ماندگار و جذاب می باشند

هدف از این کار آسان ساختن تعامل با دستگاهه، به طوری که این تعامل آسان، کارآمد و لذت بخش باشه

دوره آموزشی رابط کاربری بازی سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره آموزشی رابط کاربری بازی

در این فصل می خوایم ببینیم چطور میشه قاب هایی درست کنیم که بتونیم باهاش مخاطب رو راضی کنیم
3-1 . طراحی و ساخت آیکون دایره ای '00:39
در این فصل می خوایم بریم سراغ فریم ها و ببینیم با چه تکنیک هایی می تونیم فریم های گیم رو طراحی، ایجاد و تزئین کنیم
4-1 . ایجاد یک فریم با بافت سنگی '00:34 4-2 . ساخت و پرداخت بر روی جزئیات فریم '00:24

نظرات هنرجویان دوره آموزشی رابط کاربری بازی

نظرات هنرجویان

سیدعلی اصغر سراج هاشمی 25-آذر-1400 03:47

سلام. خیلی ممنون دوره خوب ومفیدی بود