تصویربرداری فیلم مستند پیشرفته

همین که کسی یه دوربین دستش بگیره و اون رو روشن و شروع به فیلمبرداری کنه، میشه بهش گفت فیلمبردار!!! اما قطعاً فیلمبرداری به دانش زیادی نیاز داره.

در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

فیلمبرداری یکی از شغل‌های محبوب دنیاس و افراد زیادی علاقه مند این حرفه هستن. واضحِ که بیشترین استفاده از این شغل، فیلمبرداری در فیلم‌های مستنده، با این حال از دوربین فیلمبرداری استفاده‌های دیگه ای هم میشه. احتمالاً اکثر شما، قبلا فکر می‌کردین همین که کسی یه دوربین دستش بگیره و اون رو روشن و شروع به فیلمبرداری کنه، میشه بهش گفت فیلمبردار!!! اما قطعاً فیلمبرداری به دانش زیادی نیاز داره. در حال حاضر توی هر خونه حداقل چندتا موبایل وجود داره که ممکنه خیلی از اونها دوربین‌های فیلمبرداری با رزولوشن‌های بالایی داشته باشن، اما این موضوع به تنهایی برای فیلمبردار شدن حرفه‌ای کفایت نمی‌کنه. اینو هم در نظر بگیر که شغل فیلمبرداری در سینمای مستند اونقدر زوایای پنهان داره که تا در رأس کار قرار نگیری، نمی‌تونی به طور کامل تمام فنون اون رو یاد بگیری و اجرا کنی. جالبه بدونی که یادگیری فیلمبرداری فقط بخش کوچیکی از این شغل به حساب میآد و مرحله‌ی مهم‌تر از اون، چگونگی استفاده از آموزش‌هایی که در کلاس‌های مختلف یاد گرفتی و همینطور فیلمبرداری در سینمای مستند یکی از شاخه های خیلی مهم این حرفه محسوب میشه که فوت و فن‌های خاص خودش رو داره.

پس اگه به حرفه فیلمبرداری علاقه مندی و یا دوست داری در حوزه سینمای مستند به صورت حرفه‌ای به عنوان یه فیلمبردار فعالیت کنی و یا اگر مستندسازی و علاقه داری دانش خودت رو نسبت به فیلمبرداری در سینمای مستند ارتقاء بدی، تماشای این مجموعه آموزشی استدیو کلاس با عنوان فیلمبرداری در سینمای مستند(پیشرفته) رو از دست نده. در این مجموعه آموزشی 11 قسمتی مسلم تهرانی فیلمبردار حرفه ای سینمای مستند روبروی شما میشینه تا شما رو وارد دنیای فیلمبرداری مستند کنه و تجارب شخصیش رو به همراه فن و دانش این حوزه در اختیار شما قرار بده.
پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

این دوره برای تمام علاقه مندان به یادگیری مستندسازی مناسبه. . 

پایان دوره

مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرین‌ها رو با موفقیت انجام بدی یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده‌ی دانشگاه تهران می‌گیری، کسب این مدرک می‌تونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه‌ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه‌مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی.

چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح پیشرفته
تعداد فصول 11 فصل
تعداد جلسات 11 جلسه
تاریخ عرضه 03 آبان 1402
تعداد بازدید 734 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

تصویربرداری فیلم مستند پیشرفته سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

تصویربرداری فیلم مستند پیشرفته

چجوری مناسب ترین دوربین رو برای فیلمبرداری انتخاب کنیم؟
انتخاب مناسب ترین دوربین '00:25
چطوری بهترین شیوه فیلمبرداری برای فیلم مستند رو انتخاب کنیم؟
انتخاب بهترین شیوه فیلمبرداری '00:12
چطوری به عنوان فیلمبردار به اندازه ای به سوژه نزدیک بشیم که حضور فیلمبردار رو فراموش کنه؟
دوربین نامحسوس '00:13
به عنوان یه فیلمبردار چطور بهترین تعامل رو با عوامل فیلم داشته باشیم؟
تعامل با دیگر عوامل '00:09
آشنایی با چهار خصوصیت مهم برای اینکه یه فیلمبردار موفق باشیم
خصوصیات یک فیلمبردار موفق '00:11
آموزش تکنیک های نورپردازی در فیلمبرداری فیلم مستند
تکنیک های نورپردازی '00:12
آشنایی با دوربین‌های جانبی که به فیلمبرداری بهتر یه فیلم مستند کمک می‌کنه
دوربین‌های جانبی '00:27