دوره صدابرداری صحنه

معرفی مشخصه‌های صدا و تجهیزات حرفه‌ای صدا و چگونگی صدابرداری مناسب اون صحنه.

تیزر دوره

.

در این دوره چه خبر است؟
در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

شده تا حالا صدایی رو ریکورد کرده باشی اما از کیفیتش راضی نباشی؟ نویز داشته باشه یا اینکه صدای ضبط شده‌ات انگاری از ته چاه در بیاد؟ موقع ضبط صدا باید به چه نکاتی توجه کنی؟

قطعا دوره آنلاینی رو دست این دوره نیومده؛ گشتیم نبود نگرد نیست. چرا اینو میگم؟ دلیل دارم براش... چون تو این دوره علاوه بر اینکه کار با ابزارهای صدا رو یاد میگیری، در مورد آکوستیک، ماهیت صدا و مشخصه های اون صحبت میکنیم و به اندازه‌ای موشن و تصویر معادل آوردیم که مطلب تئوری جا می افته برات، به شرط اینکه بخوای. چون تو این دوره فقط معرفی ادوات و توضیح مفاهیم نیست، عملی هم صدابرداری کردیم؛ انواع روش میکروفن گذاری رو نشون دادیم و کار با بوم رو هم به صورت عملی می بینی. در ضمن میکروفن های مختلف رو از نظر جنس صدا و مشخصه های دیگه اش مقایسه کردیم. اگه از اون افرادی هستی که یه دوره رو نیمه کاره رها میکنی چون مطالب آموزشی خشک و بی روحن باید بگم که تو این دوره از این خبرا نیست؛ این دوره یه جوری ساخته شده که انگاری داری فیلم ماجرایی-کمدی می‌بینی که البته خود ماجراهاش هم مرور و مطالب صدابرداریه.
پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

همه کسایی که میخوان صدابردار بشن یا صدای خودشونو ضبط کنن این دوره براشون ضروریه. 

پایان دوره

یکی از مهمترین چیزایی که هنرجوها با انجام دادن تمرینای هر قسمت به دست میارن، عمیق شدن در موضوع و جا افتادن مطلبه.  البته که رسیدن به مهارت چیزی نیست که با گذروندن یه دوره خشک و خالی بدست بیاد و نیاز به تمرین و تلاش داره که این دوره این خاصیت اضافه رو هم داره و علاوه بر اون می تونی از نظرات استاد دوره هم استفاده کنی و اگه سوالی براتون پیش اومد ازش راهنمایی بگیری.

مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرین‌ها رو با موفقیت انجام بدی یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده‌ی دانشگاه تهران می‌گیری، کسب این مدرک می‌تونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه‌ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه‌مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی.

چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 8 فصل
تعداد جلسات 8 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه 06 مهر 1402
تعداد بازدید 1220 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

دوره صدابرداری صحنه سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره صدابرداری صحنه

تو این قسمت یه تعریف دقیق از رفتار انواع صدا و نوع انتقال صدا در هوا و مکان های مختلف بهتون ارائه میدیم و به صورت تصویری نوع بازتاب و خنثی شدن صداها رو تو مکان های آکوستیک و غیر آکوستیک بهتون نشون میدیم.
قسمت اول: رفتار صدا '00:19
تو این قسمت به طور کامل و ساده شما رو با طول موج، شدت و فرکانس صدا آشنا میکنیم و نوع شنیداری خطی و لگاریتمی رو یاد میگیریم.
قسمت دوم: مشخصه های صدا '00:25
دنیای آنالوگ و دیجیتال چیه؟ فرقشون با هم چیه؟ چرخه ی صدا یعنی چی؟ تو این قسمت علاوه بر پاسخ به این سوالات با ساختار انواع میکروفن ها و نوع روند و تبدیل صدا به موج الکتریکی و پخش آن از انواع آمپلی فایر ها آشنا میشیم.
قسمت سوم: انواع میکروفن ها '00:27
تو این قسمت با انواع میکروفون های گان و نوع الگوی گیراییشون آشنا میشیم و تمام ملحقاتی که نیاز داریم تا یک صدابرداریو انجام بدیم بهتون معرفی و باهم قدم به قدم بررسی‌شون میکنیم.
قسمت چهارم: کار با میکروفون های گان '00:25
تو این قسمت با انواع میکروفن های یقه ای آشنا میشیم و با هم کارکردن با این میکروفن و انواع جایگذاری اون رو یاد میگیریم.
قسمت پنجم: کار با هاش اف '00:13
تو این قسمت با انواع رکوردرها آشنا میشیم و با هم کار کردن و ضبط استاندارد صدا، با رکوردر زوم رو یاد میگیریم.
قسمت ششم: کار با رکوردر '00:21
تو این قسمت یاد میگیرید که چطور سر صحنه ی یک فیلم، با میکروفون های گان و بوم به صورت درست و استاندارد صدابرداری انجام بدین و چطور انواع میکروفن رو جایگذاری کنید که تو قاب تصویر نباشه. علاوه بر این ها تفاوت ضبط انواع میکروفن رو به صورت عملی میشنویم.
قسمت هفتم: صدا برداری صحنه '00:48
تو این قسمت استاد در مورد تعامل با گروه و حل کردن مشکلاتی که ممکنه تو صدابرداری هنگام ضبط فیلم پیش بیاد صحبت میکنه و راهکارهایی رو برای تعامل با گروه ارائه میده.
قسمت هشتم: تعامل با گروه '00:32