دوره آموزشی ایده پردازی در گرافیک

بررسی فرآیند های بومی شده در گرافیک دیزاین، که تمرین و تکرار اونها رشد خلاقیت رو به همراه داره.

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره
ایده پردازی در گرافیک چیه؟

یکی از سوالات و چالش های اساسی همه ی فعالین حوزه ی گرافیک دیزاین، این مسئله هست که فرآیند ایجاد خلاقیت تو یه اثر چجوریه؟ خیلی ها به دنبال یه روش نظام مند و مشخص برای طی کردن مسیر ایده تا اجرا هستن به طوری که بتونن از مولفه های کلیدی جذابیت طوری استفاده کنن که اثربخشی کارشون بیشتر بشه. فکر کردن برای پیدا کردن ایده های خلاقانه و بعدی اجرای خلاقانه اون ها و نهایتا ارائه ی خلاقانه اثر نهایی احتمالا زمانبر ترین، سخت ترین و پرچالش ترین قسمت هر پروژه برای طراحان هست. و سوال اینه که آیا راهی هست؟ باور ما و خیلی از اساتید باتجربه و قدیمی گرافیک اینه که اتفاقا در گذر زمان فرآیند ها و ساختارهای مشخصی طراحی و آزمایش شده که به خوبی می تونن پاسخگوی این نیاز اساسی طراحان باشن. آشنایی با این مسیر ها می تونه رسیدن به مهارت خلاق بودن رو، هم کوتاه و هم لذت بخش و البته قابل دسترس کنه. چیزی که اصلی ترین هدف دوره ایده پردازی در گرافیکِ آکادمی رویاد هست.

مخاطبین دوره

همه ی فعالین و علاقه مندان حوزه گرافیک دیزاین که به دنبال شناخت یه فرآیند مرتب، منظم، دقیق و حساب شده، برای دستیابی به مهارت کلیدی خلاق بودن می گردن، مخاطب این دوره هستن.


تکنیک های تدریس شده و تمرین های خواسته شده تو این دوره مناسب افرادیه که علاقه مند به تمرین و انجام فعالیت هستن و نه اون هایی که به دنبال یه فرمول ساده برای جایگذاری و رسیدن به خروجی مطلوب. مباحثی که در این دوره ارائه میشه، مثل یه برنامه ی ورزشی برای تقویت عضلات ذهن شما و در نتیجه پرورش خلاقیت هنریتون هستن که تا خستگی و درد تمرین رو به جون نخرین فایده ای ندارن.

پایان دوره

مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران 

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرینات و به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدی یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.


چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا داخل سایت تیکت بدی.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح متوسط
تعداد فصول 7 فصل
تعداد جلسات 14 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 6761 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره
آشنایی با مبانی گرافیک دیزاین

کودکان کار هم کودک اند

ویژگی های خاص دوره

آموزش دادن یه نرم افزار کار سختی نیست و شاید خیلی ها بتونن انجامش بدن، ولی آموزشی که بتونه مهارت های لازم و اساسی مورد نیاز برای ورود به بازارکار رو داشته باشه هرجایی گیر نمیاد. چرا هرجایی گیر نمیاد؟

خیلی از مدرس ها صرفا تجربه ی تدریس دارن و اتفاقا خیلی هم مدرس های خوبی هستن و مطالب رو به خوبی منتقل میکنن اما تجربه ای تو تولید ندارن و فقط به نرم افزار مسلط هستن، اما تمام مدرس های باشگاه آنلاین رویاد، از فعالان با تجربه ای هستن که تو پروژه های حرفه ای داخلی و خارجی حضور داشتن و رزومه ی پرباری دارن که تو صفحه ی هر استاد جداگانه بارگذاری شده و می تونید ببینید.

مزیت اصلی اینکه مدرس رزومه ی قوی در تولید داشته باشه اینه که:

اولا از نرم افزار فقط اون چیزی رو یاد میگیری که تو تولید بهش نیاز داری و اینجوری مجبور نیستی کلیییی وقت برای یادگرفتن همه ی قسمت های کاربردی و غیرکاربردی بگذاری. تو زمان کمتر دقیقا اون چیزی رو که لازم داری یاد میگیری.

دوما مسیر درستی رو در یادگیری طی میکنی که باعث میشه سرعت و دقتت در زمان تولید یه پروژه خیلی بالاتر بره. چرا که مدرس به خاطر تجربه ای که داره راه ها و مسیر های اشتباه و غلط که در انجام پروژه باعث ایجاد مشکل میشه رو میدونه و به تو منتقل می کنه تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

سوما ورود به بازارکار مهارت های خیلی بیشتری از فقط کار با نرم افزار نیاز داره، مهارت هایی مثل تحلیل و آنالیز رفرنس، مراحل ایده یابی و روش های رسیدن به ایده های خلاقانه، دانش هنری و شناخت مولفه های مهم برای اثر گذاری روی مخاطب و ... و مدرسی می تونه به همه ی این ها مسلط باشه که رزومه ی موفقی در تولید داشته باشه.

چهارما تولید چالش های جدی داره که فقط با تجربه میشه اون ها رو شناخت. دقیقا مثل تفاوت درسی که تو دانشگاه می خونن و چیزی که تو کارخونه بهش نیازه. اگر بدون هیچ پیش زمینه ای از این چالش ها وارد فضای تولید بشی باید مدت ها خودت سعی و خطا کنی و با کارفرما ها کلنجار بری، تا بتونی این چالش ها رو رفع کنی. اما اگر در همون دوران آموزش به واسطه تجربه ی مدرس با خیلی از این چالش ها آشنا بشی و براش آماده باشی قطعا زمانی که وارد بازار کار بشی از بقیه جلوتری.


یک پنجره پرواز مرا خواهد برد..

خطوط خاموش

چرا رویاد؟

آموزشگاه های آنلاین و غیرحضوری تو حوزه گرافیک و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل منتور و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های غیرحضوری استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های غیرحضوری میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو سامانه آنلاین رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های غیرحضوری و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی سامانه آنلاین رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم. از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو سامانه آنلاین رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای استادش سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروز رسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.ماودایه های الکترونیک!

کرسی آزاد اندیشی
مدرک پایان دوره

تقریبا در تمام حوزه ها و مخصوصا حوزه ی گرافیک و انیمیشن مهم ترین و اصلی ترین ملاکِ یه کارفرما برای انتخاب فرد، رزومه و پرتفولیو اون هست و نه مدرکش اما اگر کارفرما بین دو یا چندین نفر بخواد تصمیم نهایی رو بگیره اون وقته که اعتبار مدارک و گواهی های افراد کاملا تعیین کننده میشه. و خب مشخصه که اعتبار یه مدرک به جایی که اون رو صادر میکنه.
گواهی های پایان دوره در سامانه آنلاین رویاد به دو زبان فارسی و انگلیسی، و از طرف پژوهشکده ی دانشگاه تهران صادر میشه که مهر دانشگاه رو داره و میشه با قاطعیت گفت جایی معتبرتر از دانشگاه تهران نداریم و بدون شک اعتبار این مدرک در کنار یه رزومه و پرتفولیو حرفه ای می تونه نظر هر کارفرمایی رو جلب کنه.

از اینجا می تونی تصویری از یه نمونه گواهی های صادر شده برای هنرجوها رو ببینی.


نماد توفیق

دوره آموزشی ایده پردازی در گرافیک سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره آموزشی ایده پردازی در گرافیک

در این فصل تکنیک خورشیدی یا نقشه ذهنی ( Mind Map ) رو با هم بررسی می کنیم
6-1 . تکنیک دوم: تکنیک خورشیدی '00:19
در این فصل در مورد تکنیک اسکمپر ( Scamper ) صحبت می کنیم که تکنیک فوق العاده پرطرفدار و پر کابری هست
7-1 . تکنیک سوم: تکنیک اسکمپر '00:38

نظرات هنرجویان دوره آموزشی ایده پردازی در گرافیک

نظرات هنرجویان

لیلا جهان گرد 11-آبان-1401 10:34

سلام این دوره برای من که فکر و ایده های پراکنده داشتم، خیلی خوب بود، همین جا از استاد مجلسی و گروه رویاد هم تشکر میکنم

محمد صادق زارع 08-اسفند-1400 03:24

باسلام در دوره ایده پردازی در گرافیک روشهایی رو یاد میگیریم که علاوه بر شفاف شدن مسیر رسیدن به ایده خلاقیت ما نیز پرورش پیدا می کند و کاملا آموزشها کاربردی ارائه می شوند.

محمد مهدی هاشمیان 30-فروردین-1400 11:39

آپتاپ آموزش های بسیار عالی دارد و من به شخصه از آموزش هایش راضی هستم