دوره آموزشی جامع سینمافوردی

به آسانی وارد دنیای بی پایان سه بعدی میشی و میتونی ایده ها و خیالات تو ذهنت رو تبدیل به تصویر کنی
تو دوره سینمافوردی چه خبره؟

صادق لطفی زاده از خودش و از این دوره برامون میگه و اینکه اصلا سینمافوردی چیه و مناسب چه افرادی، روش آموزش تو این دوره به چه شکل هست و اینکه بازار کار مرتبط با سینمافوردی چه اوضاعی داره

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

سینمافوردی چیه؟

سینما فوردی ( Cinema 4D ) یک برنامه مدلسازی، انیمیشن سازی و رندره که بیشتر در صنعت موشن گرافیک سه بعدی مورد استفاده قرار میگیره. این برنامه قابلیت مدلسازی، متحرک سازی، نورپردازی، ایجاد بافت، رندر و ویژگی های رایج نرم افزارهای سه بعدی همچون مایا (Maya) رو داره. با توجه به نوظهور بودن این رشته و همچنین بازار کار مناسب صنعت موشن گرافیک، سینمافوردی تونسته جایگاه محبوبی رو بین علاقه مندان به تولید موشن گرافیک های سه بعدی پیدا کنه. از این نرم افزار همچنین در تولید جلوه های بصری فیلم های سینمایی موفق استفاده شده


مخاطبین دوره

با توجه به پویایی رشته موشن گرافیک و بازار کار مناسب این رشته به ویژه در ایران، گذروندن دوره سینمافوردی به کسانی که میخوان یک موشن گرافیک سه بعدی متمایز از آثار رایج تولید کنن توصیه میشه. با توجه به کثرت فعالین حوزه موشن گرافیک و لزوم به روز بودن افراد برای کسب جایگاه بالاتر شغلی، گذروندن این دوره برای همه علاقه مندان به تولید موشن گرافیک امری ضروری و اجتناب ناپذیره.

پایان دوره

در پایان این دوره هنرجـو میتونه با تولید نمـونه کارهـای باکیفیت به راحـتی وارد بازار کار حـرفه ای موشـن بشه و چـندین برابر هزینه ای که صرف آموزش خود کرده، ظرف مدت کوتاهی به دست بیاره. با توجه به جامع بودن نرم افزار سینمافوردی، هنرجو میتونه در همه بخش های تولیدی یک موشن گرافیک سه بعدی مشغول به کار بشه و یا به تنهایی یک پروژه کامل رو به سرانجام برسونه.

مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرینات رو، به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدی یهمدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه‌مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.


چجوری با منتور ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از منتورها بپرسی.

 البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 10 فصل
تعداد جلسات 72 جلسه
پشتیبانی منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 16849 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

علاقه به موشن گرافیک و دنیای سه بعدی

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین ( سید یحیی میبدی )

ویژگی های خاص دوره

آموزش دادن یه نرم افزار کار سختی نیست و شاید خیلی ها بتونن انجامش بدن، ولی آموزشی که بتونه مهارت های لازم و اساسی مورد نیاز برای ورود به بازارکار رو داشته باشه هرجایی گیر نمیاد. چرا هرجایی گیر نمیاد؟

خیلی از مدرس ها صرفا تجربه ی تدریس دارن و اتفاقا خیلی هم مدرس های خوبی هستن و مطالب رو به خوبی منتقل میکنن اما تجربه ای تو تولید ندارن و فقط به نرم افزار مسلط هستن، اما تمام مدرس های سامانه آنلاین رویاد، از فعالان با تجربه ای هستن که تو پروژه های حرفه ای داخلی و خارجی حضور داشتن و رزومه ی پرباری دارن که تو صفحه ی هر استاد جداگانه بارگذاری شده و می تونید ببینید.

مزیت اصلی اینکه مدرس رزومه ی قوی در تولید داشته باشه اینه که:

اولا از نرم افزار فقط اون چیزی رو یاد میگیری که تو تولید بهش نیاز داری و اینجوری مجبور نیستی کلیییی وقت برای یادگرفتن همه ی قسمت های کاربردی و غیرکاربردی بگذاری. تو زمان کمتر دقیقا اون چیزی رو که لازم داری یاد میگیری.

دوما مسیر درستی رو در یادگیری طی میکنی که باعث میشه سرعت و دقتت در زمان تولید یه پروژه خیلی بالاتر بره. چرا که مدرس به خاطر تجربه ای که داره راه ها و مسیر های اشتباه و غلط که در انجام پروژه باعث ایجاد مشکل میشه رو میدونه و به تو منتقل می کنه تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

سوما ورود به بازارکار مهارت های خیلی بیشتری از فقط کار با نرم افزار نیاز داره، مهارت هایی مثل تحلیل و آنالیز رفرنس، مراحل ایده یابی و روش های رسیدن به ایده های خلاقانه، دانش هنری و شناخت مولفه های مهم برای اثر گذاری روی مخاطب و ... و مدرسی می تونه به همه ی این ها مسلط باشه که رزومه ی موفقی در تولید داشته باشه.

چهارما تولید چالش های جدی داره که فقط با تجربه میشه اون ها رو شناخت. دقیقا مثل تفاوت درسی که تو دانشگاه می خونن و چیزی که تو کارخونه بهش نیازه. اگر بدون هیچ پیش زمینه ای از این چالش ها وارد فضای تولید بشی باید مدت ها خودت سعی و خطا کنی و با کارفرما ها کلنجار بری، تا بتونی این چالش ها رو رفع کنی. اما اگر در همون دوران آموزش به واسطه تجربه ی مدرس با خیلی از این چالش ها آشنا بشی و براش آماده باشی قطعا زمانی که وارد بازار کار بشی از بقیه جلوتری.

همین حالا ثبت نام کن

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین ( سعید روستایی فارسی )
چه ابزار و وسایلی لازم دارم؟

برای ابزار سخت افزاری، بهتره که پردازنده ی مرکزی تون نسل 5 و بالاتر باشه، حداقل 12 گیگ رم داشته باشین و اگر پردازنده ی گرافیکی هم داشته باشین که تو رندر به کمکتون بیاد خیلی خوبه و تو زمان کلی صرفه جویی میشه.

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین ( محمد مراوندی )

چرا رویاد؟

آموزشگاه های آنلاین و غیرحضوری تو حوزه گرافیک و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل منتور و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های غیرحضوری استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های غیرحضوری میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو سامانه آنلاین رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های غیرحضوری و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی سامانه آنلاین رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم. از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو سامانه آنلاین رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای استادش سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروز رسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.


آموزش خوب سرمایه گذاریه

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین ( فاطمه خرمی )
نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین (محمد صادق اوتارخانی )
مدرک پایان دوره

تقریبا در تمام حوزه ها و مخصوصا حوزه ی گرافیک و انیمیشن مهم ترین و اصلی ترین ملاکِ یه کارفرما برای انتخاب فرد، رزومه و پرتفولیو اون هست و نه مدرکش اما اگر کارفرما بین دو یا چندین نفر بخواد تصمیم نهایی رو بگیره اون وقته که اعتبار مدارک و گواهی های افراد کاملا تعیین کننده میشه. و خب مشخصه که اعتبار یه مدرک به جایی که اون رو صادر میکنه.
گواهی های پایان دوره در سامانه آنلاین رویاد به دو زبان فارسی و انگلیسی، و از طرف پژوهشکده ی دانشگاه تهران صادر میشه که مهر دانشگاه رو داره و میشه با قاطعیت گفت جایی معتبرتر از دانشگاه تهران نداریم و بدون شک اعتبار این مدرک در کنار یه رزومه و پرتفولیو حرفه ای می تونه نظر هر کارفرمایی رو جلب کنه.

از اینجا می تونی تصویری از یه نمونه گواهی های صادر شده برای هنرجوها رو ببینی.

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین (محمدرضا حسن شاهی )
سوالات متداول

تو زمینه های مختلفی مثل ساخت فیلم، معماری، تبلیغ و طراحی، بازی های کامپیوتری، مصورسازی های فنی و ...

فیلم هایی مثل تلقین، سریع و خشن 7 ، مرد عنکبوتی 3 ، جنگ دنیاها ، انیمیشن کامپیوتری «خانه هیولا» ، انیمیشن «موج‌سواری»

پیش نیازی نداره و فرض ما اینه که که شما هیچ پیش زمینه ایی در ارتباط با این دوره ندارید.

دوره آموزشی جامع سینمافوردی سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره آموزشی جامع سینمافوردی

در این فصل با تنظیمات مربوط به دوربین و output آشنا می شیم و یاد می گیریم چجوری صحنه رو برای مرحله پس تولید آماده کنیم
10-1 . Output '00:09 10-2 . picture viewer و anti-aliasing '00:12 10-3 . Camera '00:13 10-4 . Multipass '00:22 10-5 . pass های ویژه '00:09
معرفی سینمافوردی

این ویدئو که توسط کمپانی مکسون تهییه شده مجموعه ای از بهترین آثار تولید شده با سینمافوردی هست که بهترین سند برای اثبات قابلیت های این غول مهربونه

نظرات هنرجویان دوره آموزشی جامع سینمافوردی

نظرات هنرجویان

سجاد شیدایی 03-فروردین-1400 01:18

اقای لطفی زاده حرف نداره . اصلا من بخاطر ایشون اومدم سایت رویاد اولین بار . فقط نقدی که دارم اینه که تا کی میخوایم هی دوره های مقدماتی و متوسط داشته باشیم تو ایران؟ مخصوصا تو اموزش های اینترنتی. لطفا دوره های پیشرفته مدلسازی و موشن گرافیک و انیمیشن هم بسازید.

Ismail Shakr 02-اسفند-1399 03:01

سپاس از شما تدریس و اموزشهاتون خیلی دقیق و عالیه‌ من اولین باره‌ روی یك نرم افزار گرافیك كار میكنم امیدوارم همیشه‌ موفق باشید