دوره 0 تا 100 فرآیند طراحی کاراکتر

یک بار برای همیشه یادبگیر چجوری یه اثر با استاندارد های حرفه ای تولید کنی
تو دوره 0 تا 100 طراحی کاراکتر چه خبره؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

0 تا 100 چجور دوره ایه؟

میدونی اصلی ترین چالش هنرجوها بعد از اتمام دوره های عمومی چیه؟
به نظرت تفاوت مهم بازارکار و تولید، با فضای یادگیری و آموزش تو کجاست که بعضی از هنرجوها، وقتی بعد از گذروندن دوره سراغ عرصه ی تولید میرن، موفقیتی بدست نمیارن و سرخورده میشن؟

اصلی ترین چالش هنرجوها بعد از دوره ی آموزشی اینه که نمی تونن متناسب با نیاز های بازار کار اثر تولید کنن. کارفرماها غالباً پروژه رو سریع و با کیفیت بالا می خوان و طراح ها بعد از کلی تجربه می تونن به چالش های فرآیند تولید مسلط بشن و نیاز کارفرما رو، هم از نظر زمان تحویل پروژه و هم از نظر کیفیت کار تامین کنن. 

دوره های 0 تا 100 رویاد، دقیقا با همین هدف طراحی شدن، تا هنرجوها بعد از گذروندن دوره های اولیه و عمومی، همراه با یه مدرس با تجربه، 0 تا 100 اجرای یک پروژه با استاندارد حرفه ای رو تجربه کنن و چالش های این فرآیند رو ببینن، و البته در کنارش، یادگرفتن فوت های کوزه گری که می تونه یه پروژه رو، از یه کار خوب و درست، به یه اثر عالی و خیره کننده تبدیل کنه، چیزی که مشکل خیلی از افراد تازه وارد به بازارکاره و علتش هم کم بودن تجربه اس، همون خلاء ای که دوره های 0 تا 100 قراره پوشش بدن.this slowpoke moves کار نهایی استاد

مخاطبین دوره

همه ی افرادی که دوره های مقدماتی طراحی و یا طراحی کاراکتر رو گذروندن و با محیط طراحی دیجیتال آشنایی اولیه رو دارن، قصد ورود به بازارکار دارن و برای شروع می خوان خلاء های تجربی خودشون رو در اجرای یه کاراکتر فانتزی حرفه ای برطرف کنن.

پایان دوره

در کنار مدرس دوره، صفر تا صد فرایند طراحی یک کاراکتر رو می گذرونی، با چالش های یه پروژه ی واقعی آشنا میشی، تکنیک هایی که لازم داری رو یاد میگیری و تمرین میکنی.

تو پایان دوره به راحتی میتونی سطح کیفی کارهات رو چندین پله ارتقاء بدی، جذابیت های بصری فوق العاده ای بهشون اضافه کنی و البته خیلی از خلاءهای تجربی برای انجام پروژه های واقعی رو هم پر کردی.

مهم تر اینکه وقتی یه ایده ای به ذهنت میرسه، دیگه دغدغه ات قابل اجرا نیست. چون خیلی از ریزه کاری ها و مهارت های لازم برای یه اجرای بی نقص رو یادگرفتی و فقط کافیه دست به قلم بشی و تمرین و کشیدن رو شروع کنی.


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشید که تمام تمرینات و به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدی یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه‌مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.

چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح پیشرفته
تعداد فصول 8 فصل
تعداد جلسات 23 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 14262 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

تسلط به طراحی پایه

آشنایی با طراحی کاراکتر

آشنایی با فتوشاپ


تمرین یکی از هنرجوهای این دوره ( مونا علی محمدی )

ویژگی های خاص دوره

آموزش دادن یه نرم افزار کار سختی نیست و شاید خیلی ها بتونن انجامش بدن، ولی آموزشی که بتونه مهارت های لازم و اساسی مورد نیاز برای ورود به بازارکار رو داشته باشه هرجایی گیر نمیاد. چرا هرجایی گیر نمیاد؟

خیلی از مدرس ها صرفا تجربه ی تدریس دارن و اتفاقا خیلی هم مدرس های خوبی هستن و مطالب رو به خوبی منتقل میکنن اما تجربه ای تو تولید ندارن و فقط به نرم افزار مسلط هستن، اما تمام مدرس های سامانه آنلاین رویاد، از فعالان با تجربه ای هستن که تو پروژه های حرفه ای داخلی و خارجی حضور داشتن و رزومه ی پرباری دارن که تو صفحه ی هر استاد جداگانه بارگذاری شده و می تونید ببینید.

مزیت اصلی اینکه مدرس رزومه ی قوی در تولید داشته باشه اینه که:

اولا از نرم افزار فقط اون چیزی رو یاد میگیری که تو تولید بهش نیاز داری و اینجوری مجبور نیستی کلیییی وقت برای یادگرفتن همه ی قسمت های کاربردی و غیرکاربردی بگذاری. تو زمان کمتر دقیقا اون چیزی رو که لازم داری یاد میگیری.

دوما مسیر درستی رو در یادگیری طی میکنی که باعث میشه سرعت و دقتت در زمان تولید یه پروژه خیلی بالاتر بره. چرا که مدرس به خاطر تجربه ای که داره راه ها و مسیر های اشتباه و غلط که در انجام پروژه باعث ایجاد مشکل میشه رو میدونه و به تو منتقل می کنه تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

سوما ورود به بازارکار مهارت های خیلی بیشتری از فقط کار با نرم افزار نیاز داره، مهارت هایی مثل تحلیل و آنالیز رفرنس، مراحل ایده یابی و روش های رسیدن به ایده های خلاقانه، دانش هنری و شناخت مولفه های مهم برای اثر گذاری روی مخاطب و ... و مدرسی می تونه به همه ی این ها مسلط باشه که رزومه ی موفقی در تولید داشته باشه.

چهارما تولید چالش های جدی داره که فقط با تجربه میشه اون ها رو شناخت. دقیقا مثل تفاوت درسی که تو دانشگاه می خونن و چیزی که تو کارخونه بهش نیازه. اگر بدون هیچ پیش زمینه ای از این چالش ها وارد فضای تولید بشی باید مدت ها خودت سعی و خطا کنی و با کارفرما ها کلنجار بری، تا بتونی این چالش ها رو رفع کنی. اما اگر در همون دوران آموزش به واسطه تجربه ی مدرس با خیلی از این چالش ها آشنا بشی و براش آماده باشی قطعا زمانی که وارد بازار کار بشی از بقیه جلوتری.


قسمتی از تمرین یکی از هنرجوهای این دوره که کاراکتر متفاوتی رو طراحی و اجرا کردن ( سحر خواجوند سریوی )
چه ابزار و وسایلی لازم دارم؟

آموزش های این دوره تو محیط نرم افزار فتوشاپ و با استفاده از قلم نوری انجام شده. بخش اصلی آموزش ها بدون داشتن قلم نوری، قابل تمرین نیست، پس بهتره برای استفاده ی کامل از آموزش ها، این امکانات رو داشته باشن.

البته اصلا قلم نوری خاصی نیاز نیست و با هر قلمی، از هر جنس و سایز و برندی، میتونید تو محیط دیجیتال شروع به تمرین کنید.


تمرین یکی از هنرجوهای این دوره ( مهرناز ترکمان )

چرا رویاد؟

آموزشگاه های آنلاین و غیرحضوری تو حوزه گرافیک و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل منتور و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های غیرحضوری استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های غیرحضوری میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو سامانه آنلاین رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های غیرحضوری و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی سامانه آنلاین رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم. از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو سامانه آنلاین رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای استادش سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروز رسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.قسمتی از تمرین یکی از هنرجوهای این دوره ( مریم موسی وند )

چه بازار کاری برای یه طراح وجود داره؟


طراحان کاراکتر، به صورت تخصصی تو حوزه های زیادی می تونن مشغول به فعالیت بشن، از جمله صنعت انیمیشن و گیم، تولیدات تلویزیونی، انتشارات، چاپ، تبلیغات و ...

طراحان کاراکتر می تونن هم به صورت فریلنس با پروژه های مختلف همکاری کنن و هم به صورت تمام وقت تو مجموعه ها و استودیوها مشغول به کار بشن. این حوزه هم پتانسیل فعالیت بین المللی و همکاری با پروژه های خارجی رو داره و میشه برای درآمد دلاری داشتن هم برنامه ریزی کرد.


یکی از قسمت های پروژه
مدرک پایان دوره

تقریبا در تمام حوزه ها و مخصوصا حوزه ی گرافیک و انیمیشن مهم ترین و اصلی ترین ملاکِ یه کارفرما برای انتخاب فرد، رزومه و پرتفولیو اون هست و نه مدرکش اما اگر کارفرما بین دو یا چندین نفر بخواد تصمیم نهایی رو بگیره اون وقته که اعتبار مدارک و گواهی های افراد کاملا تعیین کننده میشه. و خب مشخصه که اعتبار یه مدرک به جایی که اون رو صادر میکنه.
گواهی های پایان دوره در سامانه آنلاین رویاد به دو زبان فارسی و انگلیسی، و از طرف پژوهشکده ی دانشگاه تهران صادر میشه که مهر دانشگاه رو داره و میشه با قاطعیت گفت جایی معتبرتر از دانشگاه تهران نداریم و بدون شک اعتبار این مدرک در کنار یه رزومه و پرتفولیو حرفه ای می تونه نظر هر کارفرمایی رو جلب کنه.

از اینجا می تونی تصویری از یه نمونه گواهی های صادر شده برای هنرجوها رو ببینی.

سوالات شما
سوالات مهمی که ممکنه برای شما هم پیش اومده باشه

مانعی برای شرکت تو دوره ندارین ولی بعیده بتونید از تمام محتوای دوره استفاده کنید چرا که تو دوره آموزش طراحی داده نمیشه و استاد تجربیات تولیدی خودش رو ارائه میده.

تمام دوره تو محیط نرم افزار فتوشاپ و با استفاده از قلم نوری انجام میشه، برای اینکه بتونید تکنیک ها رو بهتر و دقیق تر اجرا کنید خوبه که شما هم از قلم نوری استفاده کنید و یه آشنایی اولیه با فتوشاپ داشته باشید، البته در ابتدای دوره مدرس در مورد ابزار های مورد استفاده تو فوتوشاپ یه آموزش کلی میده و شما رو با اون ها آشنا میکنه.

شما می تونید به دو شکل تو این دوره تمرین کنید، اجرای همین کاراکتر همراه مدرس و یا اجرای یه کاراکتر که خودتون دوست دارید؛ تو هر مرحله خروجی کارتون رو برای استاد می فرستید و ایشون نکات مهمی که به نظرشون میاد رو بهت میگن تا اصلاح کنی و آروم آروم حرفه ای بشی.

بلافاصله بعد از خرید این دوره فیلم های آموزشی به پنل کاربری ات تو سایت اضافه میشن و تا دوسال در اختیارت هستن؛ بدون نگرانی از ساعت و روز برگزاری و عقب موندن از دوره هروقت و هر چند بار که خواستی میتونی فیلم های دوره رو ببینی.

دوره 0 تا 100 فرآیند طراحی کاراکتر سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره 0 تا 100 فرآیند طراحی کاراکتر

در این فصل قراره تمام بخش های مهم کار رو بگیم و تمام مونوپُل های کاری رو لو بدیم :)
1-1 . آشنایی با فتوشاپ '00:19 1-2 . ساده سازی و آنالیز '00:12
در این فصل طرحی که از قبل آماده کردیم رو با هم آنالیز، ساده سازی و دورگیری می کنیم
2-1 . اجرای شخصیت '00:35 2-2 . آماده سازی کاراکتر '00:13
در این فصل به مرحله جذاب پینت کردن می رسیم و برای کلاه و تیرِکمانمون بافت می سازیم
3-1 . طراحی کلاه '00:41 3-2 . طراحی تیرِکمان '00:32

نظرات هنرجویان دوره 0 تا 100 فرآیند طراحی کاراکتر

نظرات هنرجویان

سید محمد حسین بطحایی 20-مرداد-1402 01:32

خیلی ممنون بابت دوره تون به نظر من اگه خواستید دوره مشابه بذارید حتما روی مبحث چطوری نقاشی کشیدن فابریک و پارچه و اینا هم تمرکز کنید. اینا به نظرم تو طراحی تقریبا هر نوع شخصیتی مهمه و من برای شخصیت خودم خیلی سرش به مشکل خوردم و آخرش هم به نظرم خوب در نیومد از این نظر کارم.

یاسمن مشکسار 18-مرداد-1401 01:57

سلام.آموزش ها ی استاد زارعی عالی بودن هم دوره طراحی پایه هم طراحی کاراکتر.کیفیت آموزش ها عالیه چون ما در این زمینه اطلاعاتی با این کیفیت کم داریم اگر میشه در این زمینه دوره های بیشتری بزارید ممنون.

فرشاد یحیایی 06-بهمن-1400 03:49

سلام خیلی دوره خوبی بود .

یگانه حبی 03-مهر-1400 01:07

دوره بسیار عالی و مفید بود

شادی جمشیدپور 03-بهمن-1399 12:26

جلسه اول عالی بود . ممنون از آموزش عالی اتون