صداگذاری فیلم

معرفی کاربردی‌ترین پلاگین‌های صداگذاری، صداگذاری یک صحنه و بررسی فیلم از لحاظ صداگذاری.

تیزر دوره
در این دوره چه خبر است؟
نمونه کارهای استاد آقایی

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

یه پروژه رو تدوین کردی میخوای صداشو درست کنی اما نمیدونی چیکارا میشه کرد؟

یه کارگردانی و میخوای از قابلیت نرم افزارهای صدا بدونی؟

شده تا حالا صدایی رو ریکورد کرده باشی اما از کیفیتش راضی نباشی اما به هر دلیلی نشه دوباره اون صدا رو ضبط کرد؟ مثلا نویز داشته باشه یا انگار صدا رو تو حموم گرفتن؟ 

این دوره راست کار خودته. چرا اینو میگم؟ چون تو این دوره علاوه بر اینکه با کار با پلاگین های مهم صدا آشنا میشی، کارهایی که یه صداگذار باید انجام بده رو یاد میگیری، اونم به صورت عملی روی یه پروژه. چون تو این دوره فقط معرفی پلاگین نیست، کاربردی ترین پلاگین ها تو این دوره معرفی میشه.

البته که این دوره یه دوره آموزش نرم افزار نیست و هدفش زیبایی شناسی صداست. اگه از اون افرادی هستی که یه دوره رو نیمه کاره رها میکنی چون مطالب آموزشی خشک و بی روحن باید بگم که تو این دوره از این خبرا نیست.

این دوره یه جوری ساخته شده که انگاری داری یه فیلم ماجرایی-موزیکال می‌بینی که البته خود ماجراهاش هم مرور مفاهیم صداگذاریه.

پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.مخاطبین دوره
همه صداگذارا، تدوینگرا، کارگردانا و همه کسایی که میخوان صدای خودشونو ادیت کنن این دوره بدردشون میخوره.
پایان دوره

یکی از مهمترین چیزایی که هنرجوها با انجام دادن تمرینای هر قسمت به دست میارن، عمیق شدن در موضوع و جا افتادن مطلبه.  البته که رسیدن به مهارت چیزی نیست که با گذروندن یه دوره خشک و خالی بدست بیاد و نیاز به تمرین و تلاش داره که این دوره این خاصیت اضافه رو هم داره و علاوه بر اون می تونی از نظرات استاد دوره هم استفاده کنی و اگه سوالی برات پیش اومد ازش راهنمایی بگیری.

مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرین‌ها رو با موفقیت انجام بدی یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده‌ی دانشگاه تهران می‌گیری، کسب این مدرک می‌تونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه‌ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه‌مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی.

چجوری با منتور ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از منتورها بپرسی.

البته تیم آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح متوسط
تعداد فصول 8 فصل
تعداد جلسات 8 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه 3 دی 1402
تعداد بازدید 727 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

یکی از دوره های آموزش نرم افزارهای صدا مثل آدیشن یا کیوبیس

صداگذاری فیلم سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

صداگذاری فیلم

سینما بازنمود دنیای واقعی است و برای درک دنیای واقعی، علاوه بر نور، به صدا هم نیاز است؛ صدا نشان دهنده ابعادی است که دیده نمی شود، اما جزء حس هایی است که مفهموم آن کاملا قابل درک است و ماندگاری و تداعی کننده خاطرات زیاد است و احساسات مخاطب را درگیر می کند.
(1) صدا '00:22
نکته مهم در صداگذاری، نوع فرمت فایل است؛ صداگذار برای انجام عملیات صداگذاری به دو نوع فرمت: فرمت OMF و komplete audio برای صدا و mp4 H 264 full HD برای تصویر معمولی یا کم حجم احتیاج دارد. مهم ترین نکته در صداگذاری ،نرم افزارهای موجود در صداگذاری نیست، بلکه این تکنیکها و روشهای کار هست که اهمیت دارد، چرا که همه نرم افزارها محتوای پردازشی استاندارد و کافی را دارند.
(2) تکنیکها و روشهای صداگذاری '00:26
اولین قدم در صداگذاری ادیت هست؛ اولین قدم در ادیت صدا، حذف صداهای اضافه از فایل صدا است. فضاسازی در ادیت صدا خیلی مهم است، چون با ایجاد فضای جدید، صداهای اضافه را حذف می کنیم و با انجام عمل فید کردن، صدا را آماده می کنیم برای کارهای بعدی. خوب شنیدن برابر است با ادیت درست برای تنظیم لول صدا که تاثیر زیادی روی مخاطب دارد ، باز نیاز به خوب شنیدن صداها است.
(3) ادیت صدا '00:38
هر صدای اضافه که در صدای اصلی کار ایجاد می شود، یا هر آنچه که نسبت به محتوای اصلی اضافه باشد را نویز می گویند.نویزها انواع مختلفی دارند و روش حذف آنها با هم متفاوت است و مدلهای حذف نویزها به شناخت آنها بستگی دارد. تمام درایوهای صدا و پخش کننده صدا، یک نویز پس زمینه دارند که به آنها Sels Nuise گفته می شود.
(4) نویز '00:35
در این بخش با ابزارها و پلاگین های مورد نیاز در صداگذاری، مثل: Equalizer و Limiter و Compressor ها و نحوه استفاده از پنل افکت ها و جایگاه استفاده از آنها را در صداگذاری دنبال می کنیم.
(5) افکت های صوتی '00:40
در این بخش درمورد مباحثی، من جمله: رفع پرش آمبیانسی در ساختار پروژه صحبت شده و روشهای حل آن ارائه گردیده.
(6) رفع پرش آمبیانسی '00:35
در طراحی و میکس صدا تنظیم لول صدا برای جلب توجه مخاطب خیلی مهم است.
(7) طراحی و میکس صدا '00:12
ایجاد ضربه در صدا می تواند محتوای غافلگیری داستان را برای مخاطب شدت و ضعف ببخشد؛ دیدن فیلمهای مختلف و تحلیل آنها از نقطه منظر صدا می تواند به فهم بهتر ما از دنیای صداگذاری در فیلم کمک بسیاری کند.
(8) تحلیل فیلم '00:32