دوره آموزشی طراحی پایه

نقطه ی آغازی برای ورود به دنیای هنرهای زیبا

تو دوره طراحی پایه چه خبره؟

حسین زارعی با 20 سال سابقه فعالیت تو صنعت انیمیشن و گیم از اهمیت طراحی، ویژگی های این دوره و بازارکار این حوزه برامون میگه

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره
طراحی پایه چی هست؟


چندبار تا حالا بعد از دیدن یه طراحی قشنگ و حرفه ای خواستی که تو هم شروع کنی؟ اما یه قلم و کاغذ برداشتی و بعد از چندبار تلاش وقتی به نتیجه نرسیدی بی انگیزه شدی! واسه همین هم فکر می کنی اینا همش ذاتیه و قابل یاد گرفتن نیست؟ می دونی اشکال کارت کجا بوده؟ اینکه وقتی اون طراحی زیبا و دلنشین رو دیدی، به این نکته ی مهم توجه نکردی که هر ساختمون زیبا و مجللی، اولش یه مشت آجر و سیمان و آهن زمخت بوده که مرحله به مرحله یه استاد ماهر از این مواد اولیه ی سخت اون بنای زیبا رو ساخته. یه اثر طراحی حرفه ای هم دقیقا همینطوره و از مواد اولیه ساده و زمختی تشکیل شده که فقط کافیه اون ها رو بشناسی و بدونی چجوری باید اون ها رو کنار هم قرار بدی تا بتونی نهایتا به اون چیزی که می خوای برسی. طراحی پایه دقیقا یعنی شناخت همون مواد اولیه و مهارت استفاده از اون ها، چیزی که هر کسی می تونه یاد بگیره و با تمرین بهشون مسلط بشه.

مخاطبین دوره
مخاطب اصلی این دوره افرادی هستن که تا حالا آموزش جامع و کاربردی در مورد اصول طراحی ندیدن، و یا اینکه پراکنده آموزش هایی رو دیدن اما در اصول پایه احساس ضعف می کنن و به همین دلیل نمی تونن پیشرفت کنن. برای شرکت تو این دوره به هیچ پیش زمینه ی قبلی نیاز نداری و کاملا از صفر می تونن یادگیری رو شروع کنی.
پایان دوره

بعد از پایان این دوره، به اصول طراحی آشنا شدی و با تمرین تونستی تسلط خوبی بهشون پیدا کنی. دیگه می تونی رفرنس های مختلفی از اشیا، حیوانات و انسان رو آنالیز کنی و اون ها رو طراحی کنی. این دوره یه شروع برای ورود به دنیای بی انتهای طراحیه و هیچ کس نمیتونه ادعا کنه با یه دوره آموزشی میتونه یه طراح حرفه ای از شما بسازه، تنها چیزی که باعث پیشرفت و حرفه ای شدن میشه تمرین روزانه، مستمر و طولانی مدت خود شماست.


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرینات و به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدی یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.

چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 11 فصل
تعداد جلسات 29 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 21051 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

علاقه مند به طراحی

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین ( سپیده ایرانبان )

ویژگی های خاص دوره

آموزش دادن یه نرم افزار کار سختی نیست و شاید خیلی ها بتونن انجامش بدن، ولی آموزشی که بتونه مهارت های لازم و اساسی مورد نیاز برای ورود به بازارکار رو داشته باشه هرجایی گیر نمیاد. چرا هرجایی گیر نمیاد؟

خیلی از مدرس ها صرفا تجربه ی تدریس دارن و اتفاقا خیلی هم مدرس های خوبی هستن و مطالب رو به خوبی منتقل میکنن اما تجربه ای تو تولید ندارن و فقط به نرم افزار مسلط هستن، اما تمام مدرس های سامانه آنلاین رویاد، از فعالان با تجربه ای هستن که تو پروژه های حرفه ای داخلی و خارجی حضور داشتن و رزومه ی پرباری دارن که تو صفحه ی هر استاد جداگانه بارگذاری شده و می تونید ببینید.

مزیت اصلی اینکه مدرس رزومه ی قوی در تولید داشته باشه اینه که:

اولا از نرم افزار فقط اون چیزی رو یاد میگیری که تو تولید بهش نیاز داری و اینجوری مجبور نیستی کلیییی وقت برای یادگرفتن همه ی قسمت های کاربردی و غیرکاربردی بگذاری. تو زمان کمتر دقیقا اون چیزی رو که لازم داری یاد میگیری.

دوما مسیر درستی رو در یادگیری طی میکنی که باعث میشه سرعت و دقتت در زمان تولید یه پروژه خیلی بالاتر بره. چرا که مدرس به خاطر تجربه ای که داره راه ها و مسیر های اشتباه و غلط که در انجام پروژه باعث ایجاد مشکل میشه رو میدونه و به تو منتقل می کنه تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

سوما ورود به بازارکار مهارت های خیلی بیشتری از فقط کار با نرم افزار نیاز داره، مهارت هایی مثل تحلیل و آنالیز رفرنس، مراحل ایده یابی و روش های رسیدن به ایده های خلاقانه، دانش هنری و شناخت مولفه های مهم برای اثر گذاری روی مخاطب و ... و مدرسی می تونه به همه ی این ها مسلط باشه که رزومه ی موفقی در تولید داشته باشه.

چهارما تولید چالش های جدی داره که فقط با تجربه میشه اون ها رو شناخت. دقیقا مثل تفاوت درسی که تو دانشگاه می خونن و چیزی که تو کارخونه بهش نیازه. اگر بدون هیچ پیش زمینه ای از این چالش ها وارد فضای تولید بشی باید مدت ها خودت سعی و خطا کنی و با کارفرما ها کلنجار بری، تا بتونی این چالش ها رو رفع کنی. اما اگر در همون دوران آموزش به واسطه تجربه ی مدرس با خیلی از این چالش ها آشنا بشی و براش آماده باشی قطعا زمانی که وارد بازار کار بشی از بقیه جلوتری.

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین ( پریسا امیدوار )
چه ابزار و وسایلی لازم دارم؟

این دوره هیچ پیش نیازی نداره و فقط کافیه که به طراحی علاقه داشته باشی و پشتکار لازم برای انجام تمرین روزانه رو هم آورده باشی.

آموزش ها هم در محیط دیجیتال و با استفاده از قلم نوری انجام میشه و هم با استفاده از مداد و کاغذ، اما محتوای آموزش ها با هر ابزاری قابل تمرین و اجرا هست و هیچ الزامی نداره که حتما قلم نوری داشته باشی.
تمام مباحث و سرفصل ها با استفاده از مداد و کاغذ هم امکان اجرا و تمرین رو دارن پس اصلا نگران داشتن امکانات خاص نباش.

نمونه کار هنرجوی دوره های پیشین ( طهورا دارینی )

چرا رویاد؟

آموزشگاه های آنلاین و غیرحضوری تو حوزه گرافیک و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل منتور و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های غیرحضوری استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های غیرحضوری میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو سامانه آنلاین رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های غیرحضوری و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی سامانه آنلاین رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم. از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو سامانه آنلاین رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای استادش سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروز رسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.


نمونه تمرین هنرجوی این دوره ( مهناز آجانلو )

چه بازار کاری برای یه طراح وجود داره؟


حوزه ها و رشته های بسیار مختلف و گسترده ای در زمینه ی طراحی وجود داره که می تونی با داشتن مهارت مناسب در طراحی وارد اون ها بشی. البته هر حوزه آموزش ها و تمرین های تخصصی خودش رو داره که باید بعد از یادگرفتن اصول و مبانی طراحی شروع کنی. تقریبا هیچ بخشی از تولیدات مدیا و دیجیتال نیست که نیاز به یه طراح نداشته باشه، از سینما، انیمیشن و تلویزیون تا کتاب و نشر و صنعت بسته بندی و چاپ و حتی موشن گرافیک و...

در تمام این صنایع و حوزه ها بخش هایی که جزو تخصص های یه طراحه برای مثال، تمام پروژه های ویدئوی چه بزرگ و چه کوچیک نیازمند استوری برد هستن، و طراحی استوری برد جزو حوزه های تخصصی طراحی هست.

و یا تخصص بسیار جذاب طراحی کاراکتر که تو تمام آثار دوبعدی و سه بعدی جزو مراحل مهم و کلیدی به حساب میاد. از موارد دیگه میشه طراحی کانسپت، طراحی فضا، دکور، طراحی جلد برای مجلات، تصویرسازی وکتور، تصویرسازی کتب رو هم نام برد.

در تمام این حوزه ها یه طراح میتونه هم به عنوان یه هنرمند فریلنس و هم به صورت قراردادی و استخدامی فعالیت کنه. البته خیلی از افراد هم به عنوان استخدامی مشغول فعالیت هستن و هم در وقت های خالی خودشون پروژه های فریلنس انجام میدن.

بسته به سطح پروژه دستمزد های متفاوتی وجود داره و هر چی رزومه و آلبوم کاری شما پُربار تر و فعال تر باشه، پروژه های بیشتر، بهتر و حرفه ای تری سراغ تون میاد که می تونه دستمزد های خوبی داشته باشه.

از خوبی های بازار کار رشته ی طراحی، اینه که امکان همکاری با پروژه های خارجی رو هم به عنوان یه فریلنسر داری، فقط کافیه نمونه کارهای خوبی در شبکه های اجتماعی بین المللی معروف مثل پینترست، آرت استیشن، دریبل، بیهنس و ... داشته باشی تا کارفرماهای خارجی هم به سراغت بیان و اینجوری میتونی درآمد دلاری هم داشته باشی.

الان خیلی از طراحان ایرانی، به خاطر درآمد خوبی که داره مشغول فعالیت تو این حوزه هستن و با پروژه های خارجی همکاری میکنن.

طبیعتا پروژه های خارجی سطح کیفی خوبی دارن و برای رسیدن به جایی که بتونی باهاشون همکاری کنی حتما به چندین سال تجربه ی کاری نیاز داری.

نمونه کار هنرجوی این دوره ( شبنم مشکسار )
مدرک پایان دوره

تقریبا در تمام حوزه ها و مخصوصا حوزه ی گرافیک و انیمیشن مهم ترین و اصلی ترین ملاکِ یه کارفرما برای انتخاب فرد، رزومه و پرتفولیو اون هست و نه مدرکش اما اگر کارفرما بین دو یا چندین نفر بخواد تصمیم نهایی رو بگیره اون وقته که اعتبار مدارک و گواهی های افراد کاملا تعیین کننده میشه. و خب مشخصه که اعتبار یه مدرک به جایی که اون رو صادر میکنه.
گواهی های پایان دوره در سامانه آنلاین رویاد به دو زبان فارسی و انگلیسی، و از طرف پژوهشکده ی دانشگاه تهران صادر میشه که مهر دانشگاه رو داره و میشه با قاطعیت گفت جایی معتبرتر از دانشگاه تهران نداریم و بدون شک اعتبار این مدرک در کنار یه رزومه و پرتفولیو حرفه ای می تونه نظر هر کارفرمایی رو جلب کنه.

از اینجا می تونی تصویری از یه نمونه گواهی های صادر شده برای هنرجوها رو ببینی.

نمونه کار هنرجوی این دوره ( مهناز آجانلو )
سوالات متداول

آموزش های این دوره کاملا از صفر هست و هیچ نیازی به پیش زمینه قبلی نداره و فقط کافیه به طراحی علاقه داشته باشین

هیچ الزامی نداره که حتما قلم نوری داشته باشی. تمام مباحث و سرفصل ها با استفاده از مداد و کاغذ هم امکان اجرا و تمرین رو دارن

این دوره از صفر آموزش داده شده یعنی از نحوه ی استفاده از قلم و کاغذ و همچنین محیط نرم افزار فتوشاپ و ابزار های مورد نیازش برای طراحی دیجیتال.

دوره آموزشی طراحی پایه سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره آموزشی طراحی پایه

در این فصل قراره بتونیم هر چیزی که می خوایم رو روی کاغذ بیاریم و به تصویر بکشیم
2-1 . شناخت و طراحی احجام '00:25 2-2 . آنالیز و ساده سازی موجودات زنده '00:38
در این فصل حجم پردازی داریم و ساده سازی آنالیزمون رو از روی شکل های هندسی که حجم دارن پیش می بریم و در آخر با پرسپکتیو ها آشنا می شیم
3-1 . انواع پرسپکتیو '00:15 3-2 . پرسپکتیو یک نقطه ای (1) '00:14 3-3 . پرسپکتیو یک نقطه ای (2) '00:04
در این فصل می خوایم ببینیم چجوری می تونیم حجم های دیگه رو به یک حجم پرسپکتیوی تبدیل کنیم
4-1 . طراحی پرسپکتیو دو نقطه ای (1) '00:07 4-2 . طراحی پرسپکتیو دو نقطه ای (2) '00:16
در این فصل با یک تکنیک بسیار ساده پرسپکتیو سه نقطه ای رو به تصویر می کشیم
5-1 . شکلهای متنوع و پیچیده '00:07 5-2 . چشم مورچه و چشم پرنده '00:24
در این فصل می خوایم ببینیم پرسپکتیو ها چه تفاوتی با هم دارن و درباره ی حجم پردازی شکل های استوانه ای و دایره ای صحبت کنیم
6-1 . حجم پردازی (1) '00:28 6-2 . حجم پردازی استوانه ای '00:30
در این فصل می خوایم آناتومی بدن رو کار کنیم و ببینیم به چه صورت میشه به سادگی از پس آناتومی بدن بربیایم
7-1 . اسکیس اولیه '00:46

نظرات هنرجویان دوره آموزشی طراحی پایه

نظرات هنرجویان

هانیه ندری 05-تیر-1401 12:05

سلام وقتتون بخیر...من از همه بخش های دوره طراحی پایه راضی بودم...درواقع احساس می کنم باروشی که استاد زارعی آموزش دادن با آنالیز کردن می تونم هرچیزی رو بدون ترس بکشم...وکلا آموزشش شون خیلی عالی وقابل فهم بود ,, خیلی لذت بردم و استفاده کرده ...ممنونم از استاد عزیز و تیم خوبتون !

مصطفی کرمی 02-دی-1399 03:44

تدریس بسیار عالی و روان