ساخت اولین فیلم مستند

برای اون دسته از فیلمسازها که به دنبال بهترین و مطمئن ترین راه برای شروع فعالیت سینمایی خودشون هستن.

در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

 هرفیلمسازی برای ساخت اولین فیلمش با چالش های زیادی روبرو میشه. اما بزرگترین چالش جذب سرمایه برای ساخته شدن فیلمش هست. ناگفته پیداست که فیلم های مستند نسبت به فیلم‌های داستانی به بودجه کمتری  برای تولید احتیاج دارن و در نتیجه یکی از بهترین راه ها برای ورود به دنیای فیلمسازی سینمای مستند محسوب میشه؛ اما زمانی که تصمیم میگیری به سمت سینمای مستند بری و فعالیت خودت رو تو این حوزه شروع کنی، پرسش ها و چالش های جدیدی سر راهتون قرار میگیره که تنها با کسب تجربه و داشتن دانش تو این حوزه میتونی از پس اون بر بیای. سوال‌هایی مثل چطور سوژه مورد نظرم رو برای ساخت اولین مستند پیدا کنم؟ چه افراد یا نهاد هایی حاضر به سرمایه‌گذاری روی مستند هستن؟ عوامل فیلمم رو چگونه و با چه معیارهایی انتخاب کنم؟ و خیلی سوال‌های دیگه از این دست که ذهن و فکر فیلمساز فیلم اولی رو به خودش جلب میکنه.
اگه شما هم جزو اون دسته از فیلمسازها هستی که به دنبال بهترین و مطمئن ترین راه برای شروع فعالیت سینمایی خودشون هستن و نگرانی های زیادی داری و نمیدونی از کجا باید شروع کنی به شما توصیه می کنیم تماشای این دوره آموزشی از سری مجموعه های آموزش مستند سازی استدیو کلاس رو از دست ندی. در این مجموعه که تحت عنوان ساخت اولین فیلم مستند در اختیار شما قرار داره، مهدی مطهر یکی از پُر کارترین تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران که تجربه های زیاد همکاری با مستندسازان فیلم اولی داره برای اولین بار از طریق مجموعه استدیو کلاس روبروی شما نشسته تا در یک مجموعه 8 قسمتی راهکارهای زیادی رو برای روبرو شدن با چالش‌های ساخت اولین فیلم مستند در اختیار شما قرار بده. راهکارهایی که چون از دل تجارب مختلف و شناخت فضای مستندسازی ایران بیرون اومده قطعاً میتونه راهگشای شما مستندسازان جوان باشه. 

پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

این دوره برای تمام علاقه‌مندان به یادگیری مستندسازی مناسبه. 

پایان دوره


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران


اگر جزو هنرجوهایی باشی که با دقت تمامی جلسات رو مشاهده کنی و بتونی از هر جلسه یه خلاصه کامل بنویسی و این خلاصه ها رو در قالب پروژه پایانی ارائه بدی، یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری.
 

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرینات و به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدی یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه‌مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی برای صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.


چجوری با منتور ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از منتورها بپرسی.

البته تیم آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 8 فصل
تعداد جلسات 8 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه 24 مهر 1402
تعداد بازدید 799 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

ساخت اولین فیلم مستند سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

ساخت اولین فیلم مستند

وظایف و چالش هایی که تهیه کننده فیلم مستند با اونها روبرو میشه
تهیه‌کنندگی در فیلم مستند '00:12
با پایان روند تولید فیلم مرحله بسیار مهم پخش و معرفی و نمایش فیلم آغاز میشه.
روند پس از تولید یک فیلم مستند '00:13

نظرات هنرجویان ساخت اولین فیلم مستند

نظرات هنرجویان