دوره مبانی فیلمنامه نویسی

خلق جهان داستان و فیلمنامه قدم اول از خلق یک فیلمـه

تیزر دوره

قراره فکرامون رو از مرحله ایده اولیه تا آخرین مراحل نگارش فیلمنامه جلو ببریم.

در این دوره چه خبر است؟
در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره
فیلمنامه نویسی چیست؟

اولین و مهمترین بخش تولید یک فیلم یا انیمیشن بخش فیلمنامه اس.
فیلمنامه
عامل موفقیت یا شکست فیلم و انیمیشن هست. تمامی مراحل پیش تولید، تولید و پس از تولید همه نشئت گرفته و الهام گرفته از فیملنامه هست. اگر فیلمنامه یک اثر قوی باشه ولی دیگر بخشهای تولید دچار نقص باشن، باز مشکل چندانی ایجاد نمیشه، چرا که کشش داستان باعث کشاندن مخاطب تا آخر داستان می شه. مهمترین مشکل فیلم ها و انیمیشن های ایرانی نداشتن داستان قوی و فیلمنامه مناسبه. همین امر باعث رونق بحث فیلمنامه نویسی شده و به یقین کسی که بتونه فیلمنامه مطلوبی بنویسه مورد توجه تهیه کنندگان این صنعت قرار میگیره.

مخاطبین دوره
همه کسانی که علاقه و استعداد ذاتی و اشتیاق زیاد و توانایی در نوشتن و داستان پردازی دارن و یا اینکه می‌خوان بصورت کلی بنا به نیازهای شغلی با اصول و مبانی فیلمنامه‌نویسی آشنایی داشته باشن، می‌تونن جزو مخاطبین این دوره باشن، البته تخیل و خلاقیت در نویسندگی رو نباید نادیده گرفت، چرا که پایه و اساس نویسندگی بر مبنای تخیل و خلاقیت نویسنده اس؛ گذراندن دوره‌های گزارش‌نویسی و مبانی داستان‌نویسی قبل از شروع این دوره توصیه می‌شه.
پایان دوره

 در پایان دوره فیلمنامه‌نویسی، هنرجو با ممارست و پشتکار می‌تونه به ایجاد ایده‌ها و زندگی بخشیدن به داستان در قالب فیلمنامه‌های کوتاه بپردازه، البته فیلمنامه‌ها برای انواع فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، انیمیشن، برنامه‌های کودک و بازی‌های کامپیوتری نوشته می‌شه که هر کدام نیاز به کسب تجربه و مهارت‌های تکمیلی دارن. در واقع فیلمنامه، داستانیست که با تصویر بیان می‌شه و دارای شروع، میانه و پایان مشخصیست؛ قوت و استحکام هر فیلم به فیلمنامه اون هست، هر فیلمنامه از عناصر اصلی داستان، طرح یا ساختار، صحنه، شخصیت و گفتگو تشکیل می‌شه که همه این موارد فقط از دست یک فیلمنامه‌نویس خوب و با مهارت برمیاد.

چجوری با استاد ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از اساتید یا منتورها بپرسی.

البته تیم پشتیبانی آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 9 فصل
تعداد جلسات 60 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 3628 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

گذراندن دوره گزارش نویسی

چرا رویاد؟

آکادمی مجازی تو حوزه سینما و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل مسترکلس و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های مجازی استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های مجازی میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو آکادمی رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های مجازی و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی آکادمی رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم، از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو آکادمی رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای استادش سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروزرسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.

دوره مبانی فیلمنامه نویسی سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره مبانی فیلمنامه نویسی