اصلاح رنگ و نور فیلم مستند

اصلاح رنگ و نور، مرحله ی بسیار مهمیه که طی دهه اخیر با پیشرفت تکنولوژی دوربین های فیلمبرداری و همینطور نرم افزارهای تدوین و اصلاح  رنگ و بالا رفتن رزولوشن فیلم ها اهمیت بسیاری پیدا کرده.

در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

شاید تصوری که خیلی از ما از مرحله پست پروداکشن یا پس تولید، در روند ساخته شدن فیلم داریم به تدوین یا نهایتاً صداگذاری ختم میشه. اما نباید آخرین و قطعاً یکی از مهم ترین مراحل پس تولید یه فیلم رو فراموش کنیم. اصلاح رنگ و نور، مرحله‌ی بسیار مهمیه که طی دهه اخیر با پیشرفت تکنولوژی دوربین های فیلمبرداری و همینطور نرم افزارهای تدوین و اصلاح رنگ و بالا رفتن رزولوشن فیلم ها اهمیت بسیاری پیدا کرده. اما شاید خیلی از مستندسازهای جوان برای این مرحله از پس تولید اهمیت چندانی قائل نیستن و یا بخاطر بودجه محدودی که فیلم‌های مستند دارن مستندسازها تمایلی برای هزینه ای جداگانه در این قسمت از روند پس تولید فیلمشون نداشته باشن. اما این واقعیت رو نباید فراموش کنیم که اگه میخوایم فیلمی با استانداردهای بین المللی بسازیم، اگه میخوایم فیلم ما به لحاظ بصری با مخاطب ارتباط بهتری برقرار کنه ، نباید از این مرحله بسیار مهم غافل بشیم.

اگه به عنوان یه مستندساز میخوای دانش فنی خودت رو توی حوزه اصلاح رنگ و نور فیلم افزایش بدی و یا به عنوان یه تدوینگر قصد داری این رشته را به صورت تخصصی دنبال کنی و یا به عنوان یه فیلمبردار نیاز داری بدونی که تصاویری که ثبت می‌کنی با چه روندی و به چه صورت اصلاح میشن. قطعاً تماشای این دوره آموزشی 9 قسمتی می‌تونه راه گشا و راهنمای خوبی برای شما باشه.

تو این دوره آموزشی هوتن حق شناس برای اولین بار از راز و رمز یک اصلاح رنگ حرفه ای و تاثیر گذار پرده بر میداره و تجربه‌های سال‌ها فعالیت حرفه‌ایش رو در اختیار شما قرار میده تا با شناخت علمی و دقیقی که از این حرفه و از ماهیت رنگ ها پیدا می کنی، به صورت کاملاً حرفه ای بتونی این تخصص را دنبال کنی.

پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

این دوره برای تمام علاقه‌مندان به یادگیری مستندسازی مناسبه. 

پایان دوره


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران


اگر جزو هنرجوهایی باشی که با دقت تمامی جلسات رو مشاهده کنی و بتونی از هر جلسه یه خلاصه کامل بنویسی و این خلاصه ها رو در قالب پروژه پایانی ارائه بدی، یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری.

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی داخل سایت تیکت بدی. اما در صورت نیاز علاوه بر اون روش میشه از  تلفن: 42887109-۰۲۱ در ساعات پاسخ‌گویی: شنبه تا 4شنبه ساعت 10 الی 17 استفاده کنی.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 9 فصل
تعداد جلسات 9 جلسه
پشتیبانی استاد و منتور
تاریخ عرضه 25 مهر 1402
تعداد بازدید 758 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

اصلاح رنگ و نور فیلم مستند سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

اصلاح رنگ و نور فیلم مستند

داینامیک رنج در شناخت رنگ ها به چه معناست و چه کاربردهایی دارد؟
داینامیک رنج چیست؟ '00:16
اهمیت اندازه گیری نور در زمان تولید و رفع نواقص احتمالی در مرحله اصلاح رنگ و نور
اندازه گیری نور در زمان تولید '00:15
شناخت فضاهای رنگی و اهمیت آن در مرحله اصلاح رنگ و نور
فضاهای رنگی '00:28