دوره آموزشی تصویرسازی در موشن گرافیک

هنری که در آن تصویرگر اقدام به روایت گری مصور می کنه

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره
تصویرسازی چی هست؟


آدم از هزاران سال پیش می دونسته که می تونه به کمک تصویر مفاهیم و پیام های زیادی رو منتقل کنه، از نقشی که بر استخوان دنده گاوی از ۲۰۰ هزار سال پیش حک کرده تا نقاشی غارها و ...

تصویرسازی یا تصویرگری به نوعی از اثر خلاقانه تصویری گفته می شه که نشون دهنده ی یک مفهوم یا روایته.

بعضی از تصویرسازی‌ها به درکِ متن کمک می‌کنن و یا اطلاعات اضافی ارائه می‌دن و بعضی دیگه فقط جنبه‌ی تزئینی دارن. ساده بخوایم بگیم، تصویرسازی هنریه که تصویرگر در آن اقدام به روایت گری مصور می کنه، در واقع بر اساس محتوایی ایجاد میشه، یعنی من یه متن یا یه داستان یا یک برخوردی نسبت به یه اتفاقی دارم و اون اتفاق رو روایت می کنم.

مخاطبین دوره
یه دوره تخصصی ویژه اون هایی که بعد از آموزش های اصولی و اولیه تصمیم گرفتن حرفه ای وارد عرصه تصویرسازی برای موشن گرافیک بشن و مهارت های خودشون رو تقویت کنن
پایان دوره

تمرکز اصلی این دوره روی ترکیب بندی و اجرای تصویرسازی در پروژه های موشن گرافیکه، تمامی مباحث از طراحی حجم و خط تا اجرای کامل تصویرسازی کاراکتر بررسی میشن.


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران

اگر جزو هنرجوهایی باشی که تمام تمرینات و به ویژه پروژه پایانی رو با موفقیت انجام بدین یه مدرک معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری، کسب این مدرک میتونه یه ویژگی و امتیاز خاص و ویژه برای رزومه ی کتبی شما باشه تا به کارفرماهای مختلف ارائه بدی و به همین دلیل اصلا قرار نیست کسب این مدرک کار آسونی باشه و اگر علاقه مند به داشتنش باشی باید وقت و تلاش زیادی براش صرف کنی، البته فراموش نکنی که مهمترین مولفه پرتفولیو قوی و حرفه ای و داشتن نمونه کارهای حرفه ای و اصولی هست.

چجوری با منتور ارتباط دارم؟
تو هر فصل می تونی سوالات نرم افزاری و تخصصیت رو از منتورها بپرسی.

البته تیم آکادمی رویاد همیشه در کنارته تا هرجایی که تو این فرایند به مشکل خوردی سریعا پیگیری کنه. پس اصلا نگران نباش!

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی با شماره 42887109 - 021 تماس بگیری یا در سایت تیکت بذاری.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 7 فصل
تعداد جلسات 17 جلسه
پشتیبانی منتور
تاریخ عرضه ثبت نام امکان پذیر است
تعداد بازدید 6473 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

آشنایی با طراحی

(کارگردان و تصویرگر: رضا بهنامیان)

در ابتدا صحنه کاملا تاریکه و با یه جرقه چوب کبریت آتیش میگیره، دوربین عقب میاد، کبریت خاموش میشه، کنار کاراکتر پر از آثار هنریه، کاراکتر یکی از آثار رو بالا سرش می بره و درخششی روی اون ایجاد میشه، کاراکتر 180 درجه به پشت می چرخه، اثر رو به روی صورتش هست، با اشعه نور تصویر عوض و تبدیل به لوگو میشه

ویژگی های خاص دوره

آموزش دادن یه نرم افزار کار سختی نیست و شاید خیلی ها بتونن انجامش بدن، ولی آموزشی که بتونه مهارت های لازم و اساسی مورد نیاز برای ورود به بازارکار رو داشته باشه هرجایی گیر نمیاد. چرا هرجایی گیر نمیاد؟

خیلی از مدرس ها صرفا تجربه ی تدریس دارن و اتفاقا خیلی هم مدرس های خوبی هستن و مطالب رو به خوبی منتقل میکنن اما تجربه ای تو تولید ندارن و فقط به نرم افزار مسلط هستن، اما تمام مدرس های سامانه آنلاین رویاد، از فعالان با تجربه ای هستن که تو پروژه های حرفه ای داخلی و خارجی حضور داشتن و رزومه ی پرباری دارن که تو صفحه ی هر استاد جداگانه بارگذاری شده و می تونید ببینید.

مزیت اصلی اینکه مدرس رزومه ی قوی در تولید داشته باشه اینه که:

اولا از نرم افزار فقط اون چیزی رو یاد میگیری که تو تولید بهش نیاز داری و اینجوری مجبور نیستی کلیییی وقت برای یادگرفتن همه ی قسمت های کاربردی و غیرکاربردی بگذاری. تو زمان کمتر دقیقا اون چیزی رو که لازم داری یاد میگیری.

دوما مسیر درستی رو در یادگیری طی میکنی که باعث میشه سرعت و دقتت در زمان تولید یه پروژه خیلی بالاتر بره. چرا که مدرس به خاطر تجربه ای که داره راه ها و مسیر های اشتباه و غلط که در انجام پروژه باعث ایجاد مشکل میشه رو میدونه و به تو منتقل می کنه تا بتونی تصمیم درستی بگیری.

سوما ورود به بازارکار مهارت های خیلی بیشتری از فقط کار با نرم افزار نیاز داره، مهارت هایی مثل تحلیل و آنالیز رفرنس، مراحل ایده یابی و روش های رسیدن به ایده های خلاقانه، دانش هنری و شناخت مولفه های مهم برای اثر گذاری روی مخاطب و ... و مدرسی می تونه به همه ی این ها مسلط باشه که رزومه ی موفقی در تولید داشته باشه.

چهارما تولید چالش های جدی داره که فقط با تجربه میشه اون ها رو شناخت. دقیقا مثل تفاوت درسی که تو دانشگاه می خونن و چیزی که تو کارخونه بهش نیازه. اگر بدون هیچ پیش زمینه ای از این چالش ها وارد فضای تولید بشی باید مدت ها خودت سعی و خطا کنی و با کارفرما ها کلنجار بری، تا بتونی این چالش ها رو رفع کنی. اما اگر در همون دوران آموزش به واسطه تجربه ی مدرس با خیلی از این چالش ها آشنا بشی و براش آماده باشی قطعا زمانی که وارد بازار کار بشی از بقیه جلوتری.

( کارگردان هنری: رضا بهنامیان )
( کارگردان: رضا بهنامیان )

چرا رویاد؟

آموزشگاه های آنلاین و غیرحضوری تو حوزه گرافیک و انیمیشن سالهاست که در دنیا مشغول فعالیتن و سابقه ی طولانی دارن و مدارسی مثل منتور و یودمی که جزو مدارس تراز اول جهان هستن هم از دوره های غیرحضوری استفاده می کنن. پاندمی کرونا باعث شد همه ی فعالیت های آموزشی به اجبار به سمت مجازی و غیرحضوری بودن برن و حالا دیگه همه ی مخاطبین به مزیت های این مدل آگاه هستن.

اما در کنار همه ی مزیت ها، اگر یکسری از نکات رعایت نشه، دوره های غیرحضوری میتونن کاملا بی اثر و بی فایده باشن.

تو سامانه آنلاین رویاد، هم تجربه ی دوره های حضوری رو داشتیم و هم تجربه ی انواع دوره های غیرحضوری و بعد از اینکه بازخورد های روش های مختلف رو جمع آوری و بررسی کردیم، روش و پلتفرم اختصاصی سامانه آنلاین رویاد رو بعد از چندین ماه کار، رو نمایی کردیم.

مهم ترین ویژگی های این روش چیا هستن؟


1. اولویت با کسب مهارت

اصلی ترین تمرکز در طراحی پلتفرم آموزشی رویاد، روی کسب مهارت بوده.به همین دلیل سعی کردیم تمام مولفه هایی که یه دوره مهارت آموزی رو از یه دوره حفظ نرم افزار متفاوت میکنه اعمال کنیم. از ارتباط هنرجوها با هم و رشد گروهی و شبکه سازی تا اهمیت ویژه تمرینات در مسیر پیشرفت هنرجوها و البته درنظر گرفتن محرک های آموزشی که هنرجوها رو تو حفظ روحیه و پشتکارشون برای تلاش کمک کنه.


2. حذف دغدغه ی زمان و مکان

یکی از اصلی ترین دغدغه های هنرجویان دوره های مختلف این بود که برنامه ی کلاس با کارهای دیگه شون تداخل داشت و یا اینکه تا زمان شروع جلسه ی بعد فرصت برای تمرین کافی و تسلط به موضوع قبل رو نداشتن و همین باعث عقب افتادن از کلاس و به مرور بی انگیزگی و رها کردن کلاس می شد. اما تو سامانه آنلاین رویاد تمام این دغدغه ها رفع شده و بدون هیچ استرسی هر ساعت از شبانه روز هنرجو می تونه محتوای آموزشی رو ببینه، برای منتور سوال بفرسته، هر چقدر که لازمه برای تمرین وقت بذاره و زمانی که مطمئن شد به اون سرفصل مسلط شده وارد بخش بعد بشه.


3. اگه تمرین نمی کنی این دوره بدردت نمی خوره

این جمله یکی از اصلی ترین مولفه های پلتفرم آموزشی رویاده، هیچ کس تا حالا فقط با دیدن ویدئو آموزشی مهارتی کسب نکرده، یا با دانلود و آرشیو کردن دوره ها، به همین دلیل تمرینات جزو سفت و سخت ترین بخش های دوره های رویاد هستن و حتی مدرک معتبری که از دانشگاه تهران در پایان داده میشه به شرط انجام تمرین ها هست. موضوع و عنوان هر تمرین به طور مداوم چک میشه و برای بهتر شدن بروز رسانی میشه و مدرس دوره هم با دقت تمرینات رو بررسی میکنه و ضعف ها و کاستی ها رو برای هنرجو می فرسته. ما با قاطعیت میگیم که این راه، یعنی انجام تمرین و برطرف کردن نقاط ضعف تنها راه پیشرفته.


( کارگردان و تصویرگر : رضا بهنامیان )

چه بازار کاری برای یه تصویرگر وجود داره؟


قبلا تصویرگری شغلی بود که کمتر کسی مسیر اون رو پیموده بود اما الان اینطور نیست! اگه شما شمِ هنری خوبی دارید و مهارت های طراحی و نقاشی رو بلدید، ممکنه برای این شغل مناسب باشید.
به لطف تکنولوژی های جدید، تصویرگری از هر زمان دیگه ای مورد استفاده قرار گرفته.

هر چیزی رو میشه به تصویر کشید و در هر شغلی از
تصویرگری استفاده کرد، مثل فشن، سرامیک کاری، بسته بندی، تولید محصول و ... دامنه این شغل خیلی گسترده اس.
بررسی بازارهایی که برای تصویرگری وجود داره نشون میده فرصت های زیادی برای فریلنسری در این زمینه وجود داره.

تقاضای کیفیت بالا برای
تصویرگری همیشه وجود داره، در دنیای اقتصاد امروزی هم تصویرگری مسیر شغلی جدیدی رو ایجاد میکنه.

تحصیل در این رشته شما رو با مهارت های زیادی آشنا میکنه و شما رو برای ورود به این صنعت آماده میکنه، یاد میگیرید که چه فرصت های شغلی برای شما وجود داره و چطور میتونید به صورت فریلنس برای خودتون شغل ایجاد کنید، علاوه بر اینها میتونید
نمونه کارهای قوی برای خودتون ایجاد کنید که استعداد شما رو بیان میکنه.

( کارگردان و تصویرگر: رضا بهنامیان )
مدرک پایان دوره

تقریبا در تمام حوزه ها و مخصوصا حوزه ی گرافیک و انیمیشن مهم ترین و اصلی ترین ملاکِ یه کارفرما برای انتخاب فرد، رزومه و پرتفولیو اون هست و نه مدرکش اما اگر کارفرما بین دو یا چندین نفر بخواد تصمیم نهایی رو بگیره اون وقته که اعتبار مدارک و گواهی های افراد کاملا تعیین کننده میشه. و خب مشخصه که اعتبار یه مدرک به جایی که اون رو صادر میکنه.
گواهی های پایان دوره در سامانه آنلاین رویاد به دو زبان فارسی و انگلیسی، و از طرف پژوهشکده ی دانشگاه تهران صادر میشه که مهر دانشگاه رو داره و میشه با قاطعیت گفت جایی معتبرتر از دانشگاه تهران نداریم و بدون شک اعتبار این مدرک در کنار یه رزومه و پرتفولیو حرفه ای می تونه نظر هر کارفرمایی رو جلب کنه.

از اینجا می تونی تصویری از یه نمونه گواهی های صادر شده برای هنرجوها رو ببینی.

( کارگردان و تصویرگر: رضا بهنامیان )

دوره آموزشی تصویرسازی در موشن گرافیک سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

دوره آموزشی تصویرسازی در موشن گرافیک

در این فصل می خوایم یاد بگیریم که چجوری ایجاد دوربین کنیم و فضا رو با استفاده از اون باز و بسته کنیم
3-1 . رابطه فضا و سوژه و ایجاد نمای مناسب در فضا '00:39
در این فصل پیش نیاز طراحی رو می گیم و اینکه چجوری یه کاراکتر و شخصیت رو توی موشن گرافیک خلاصه و طراحی کنیم
4-1 . آناتومی و حجم اولیه صورت '00:41 4-2 . حجم صورت و چگونگی ایجاد چهره '00:24
در این فصل در مورد کلیت آناتومی و اینکه چجوری می تونیم بهتر آناتومی رو طراحی کنیم صحبت می کنیم
5-1 . بررسی آناتومی و حجم بدن '00:26 5-2 . ایجاد کاراکتر به وسیله حجم بررسی شده '00:11