گویندگی در فیلم مستند (استودیو کلاس)

گوینده مناسب برای فیلم من چه گوینده ایِ؟  چجوری باید گوینده فیلم مستند رو انتخاب کنم؟  از اون چی بخوام؟ با گوینده چطور تعامل کنم؟  و خیلی سوالات مهم و اساسی دیگه. ‌شهرام درخشان در این مجموعه آموزشی استدیو کلاس، از  اهمیت و جایگاه گوینده در ساختار فیلم مستند صحبت میکنه، اینکه چطور می تونیم مناسب ترین گوینده رو برای فیلم خودمون انتخاب کنیم...

در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

نریشن یا گفتار متن تقریباً یکی از اجزای اساسی و مهم اکثر مستند های جهان به حساب میاد و قطعا وقتی پای گفتار متن وسط باشه ، پای گوینده‌ای که اون گفتار را میخونه هم به میون میاد. شاید برای خیلی از مستندسازهای جوون یا کم تجربه انتخاب گوینده برای فیلم مستند کار کم اهمیت و پیش پا افتاده ای باشه که تمرکز یا اهمیت خاصی نمی خواد. اما واقعیت چیز دیگه ایه. انتخاب یه گوینده مناسب به اندازه تمام انتخاب های دیگه که یه مستندساز در روند ساخت فیلمش انجام میده دارای اهمیته . اما اولین سوالهایی که بعد از دونستن این اهمیت مطرح میشه، سوالهایی از این دست می تونه باشه:

گوینده مناسب برای فیلم من چه گوینده ایِ؟ چجوری باید گوینده فیلم مستند رو انتخاب کنم؟ از اون چی بخوام؟ با گوینده چطور تعامل کنم؟ و خیلی سوالات مهم و اساسی دیگه. ‌شهرام درخشان در این مجموعه آموزشی استدیو کلاس، از اهمیت و جایگاه گوینده در ساختار فیلم مستند صحبت میکنه، اینکه چطور می تونیم مناسب ترین گوینده رو برای فیلم خودمون انتخاب کنیم...

در ادامه از ابزار و الزامات یه گوینده برای خوانش دقیق و درست یه متن و روش های برقراری ارتباط بین گوینده و فیلم صحبت میشه . همچنین از نکات و جزئیات مهمی که توی روند خوانش یه متن و تعامل کارگردان با گوینده مهمه حرف میزنیم. نکات خیلی مهم و حیاتی که میتونه یه مستند معمولی رو تبدیل به یه مستند موفق و تاثیر گذار کنه. پس اگه برای مستندی که قصد ساختش رو داری در زمینه انتخاب گوینده مردد هستی، یا نمیدونی چجوری باید خواسته های خودت رو در تقابل با گوینده از اون بخوای و یا حتی اگه قصد داری شخصاً گویندگی فیلمت رو انجام بدی.

پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

این دوره برای تمام علاقه مندان به یادگیری مستندسازی مناسبه. 

پایان دوره


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران


اگر جزو هنرجوهایی باشی که با دقت تمامی جلسات رو مشاهده کنی و بتونی از هر جلسه یه خلاصه کامل بنویسی و این خلاصه ها رو در قالب پروژه پایانی ارائه بدی، یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری.

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی داخل سایت تیکت بدی. اما در صورت نیاز علاوه بر اون روش میشه از  تلفن: 42887109-۰۲۱ در ساعات پاسخ‌گویی: شنبه تا 4شنبه ساعت 10 الی 17 استفاده کنی.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 6 فصل
تعداد جلسات 6 جلسه
تاریخ عرضه 16 مهر 1402
تعداد بازدید 291 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

گویندگی در فیلم مستند (استودیو کلاس) سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

گویندگی در فیلم مستند (استودیو کلاس)

الزاماتی که یه گوینده باید برای خوانش درست و اصولی یه متن ازش برخوردار باشه (قسمت اول)
الزامات خوانش متن - قسمت اول '00:15
الزاماتی که یه گوینده باید برای خوانش درست و اصولی یه متن ازش برخوردار باشه
الزامات خوانش متن - قسمت دوم '00:17
انتقال صحیح مفاهیم در گویندگی و نحوه صحیح تعامل گوینده و کارگردان فیلم مستند
تعامل گوینده با کارگردان '00:11