مستندسازی تک‌نفره (استودیو کلاس)

تا حالا اسم مستندسازی تک نفره یا مستند سازی بحران به گوشتون خورده ؟ قطعا مستند سازی چالش ها و مشکلات خاص خودش رو داره. مواجهه با آدم ها و اتفاقات گوناگون که شاید هرگز قابل پیش بینی و برنامه ریزی نباشن. اما این مشکلات زمانی که بحران هایی مثل جنگ، سیل، زلزله و... اتفاق میوفتن ، چند برابر میشه.

اینجاست که دیگه ورود به عمق فاجعه و نزدیک شدن به دل بحران برای یه گروه چند نفره تولید میسر نیست و این شخصِ فیلمسازه که باید به تنهایی روند تولید رو پیش ببره ...

در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

تا حالا اسم مستندسازی تک نفره یا مستند سازی بحران به گوشت خورده ؟ تا حالا از خودت پرسیدی که چرا و تو چه شرایطی یه نفر باید کار تمام عوامل تولید مثل فیلمبردار ، صدابردار ، مدیر تولید و خیلی دیگه از کارها رو به تنهایی انجام بده؟ چند سالی که با پیشرفت ابزار و ادوات فیلمسازی و کوچیکترشدن این ابزار این فرصت برای خیلی از فیلمسازها فراهم شده که به تنهایی کار چند نفر از عوامل اصلی تولید رو به دوش بکشن و به اصطلاح تنهایی فیلمشون را بسازن. اما چرا باید یک مستندساز به تنهایی فیلمش را بسازه؟ قطعا مستند سازی چالش ها و مشکلات خاص خودش رو داره. مواجهه با آدم ها و اتفاقات گوناگون که شاید هرگز قابل پیش بینی و برنامه ریزی نباشن. اما این مشکلات زمانی که بحران هایی مثل جنگ، سیل، زلزله و... اتفاق میوفتن ، چند برابر میشه. اینجاست که دیگه ورود به عمق فاجعه و نزدیک شدن به دل بحران برای یه گروه چند نفره تولید میسر نیست و این شخصِ فیلمسازه که باید به تنهایی روند تولید رو پیش ببره، اون هم تو شرایطی که کیفیت خروجی نباید با فیلمی که یه گروه چند نفره در تولیدش نقش داشتن تفاوت چندانی داشته باشه. قطعا رسیدن به مرحله ای که یه مستندساز بتونه به تنهایی مدیریت همه اجزای تولید و اتفاقات پیش بینی نشده رو به عهده بگیره نیاز به دانش و تجربه بالایی داره که به همین راحتی ها بدست نمیاد... .

محسن اسلام زاده به استدیو کلاس اومده تا برای اولین بار تجربیات و دانش چندساله خودش رو در حوزه مستندسازی بحران تو یه مجموعه ویدیو 9 قسمتی با شما به اشتراک بزاره. تو این مجموعه اسلام زاده از مفهوم و لزوم مستندسازی تک نفره صحبت میکنه، از لزوم شناخت گونه های مختلف مستندسازی و اینکه تو این حوزه چه چیزهایی رو باید در نظر داشته باشیم و شمارو در 3 مرحله پیش تولید ،تولید و پس تولید با تجربیاتش همراه می کنه تا کسایی که علاقه دارن وارد این مسیر بشن با دونستن بایدها و نبایدها، خطرات و امکانات این نوع از مستندسازی چشم اندازی روشن تر و واقعی از این حرفه بدست بیارن.

پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

این دوره برای تمام علاقه مندان به یادگیری مستندسازی مناسبه. 

پایان دوره


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران


اگر جزو هنرجوهایی باشی که با دقت تمامی جلسات رو مشاهده کنی و بتونی از هر جلسه یه خلاصه کامل بنویسی و این خلاصه ها رو در قالب پروژه پایانی ارائه بدی، یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری.

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی داخل سایت تیکت بدی. اما در صورت نیاز علاوه بر اون روش میشه از  تلفن: 42887109-۰۲۱ در ساعات پاسخ‌گویی: شنبه تا 4شنبه ساعت 10 الی 17 استفاده کنی.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح متوسط
تعداد فصول 9 فصل
تعداد جلسات 9 جلسه
پشتیبانی منتور
تاریخ عرضه 15 مهر 1402
تعداد بازدید 432 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

مستندسازی تک‌نفره (استودیو کلاس) سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

مستندسازی تک‌نفره (استودیو کلاس)