ساخت اولین فیلم مستند (استودیو کلاس)

اگه شما هم جزو اون دسته از فیلمسازها هستی که به دنبال بهترین و مطمئن ترین راه برای شروع فعالیت سینمایی خودشون هستن و نگرانی های زیادی داری و نمیدونی از کجا باید شروع کنی به شما توصیه میکنیم تماشای این دوره آموزشی از سری مجموعه های آموزش مستند سازی استدیو کلاس رو از دست ندی.

در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

 هرفیلمسازی برای ساخت اولین فیلمش با چالش های زیادی روبرو میشه. اما بزرگترین چالش جذب سرمایه برای ساخته شدن فیلمش هست. نا گفته پیداست که فیلم های مستند نسبت به فیلم‌های داستانی به بودجه کمتری برای تولید احتیاج دارن و در نتیجه یکی از بهترین راه ها برای ورود به دنیای فیلمسازی سینمای مستند محسوب میشه. اما زمانی که تصمیم میگیری به سمت سینمای مستند بری و فعالیت خودت رو تو این حوزه شروع کنی، پرسش ها و چالش های جدیدی سر راهتون قرار میگیره که تنها با کسب تجربه و داشتن دانش تو این حوزه میتونی از پس اون بر بیای. سوال‌هایی مثل چطور سوژه مورد نظرم رو برای ساخت اولین مستند پیدا کنم؟ چه افراد یا نهاد هایی حاضر به سرمایه‌گذاری روی مستند هستند؟ عوامل فیلمم رو چگونه و با چه معیارهایی انتخاب کنم؟ و خیلی سوال‌های دیگه از این دست که ذهن و فکر فیلمساز فیلم اولی رو به خودش جلب میکنه.
اگه شما هم جزو اون دسته از فیلمسازها هستی که به دنبال بهترین و مطمئن ترین راه برای شروع فعالیت سینمایی خودشون هستن و نگرانی های زیادی داری و نمیدونی از کجا باید شروع کنی به شما توصیه میکنیم تماشای این دوره آموزشی از سری مجموعه های آموزش مستند سازی استدیو کلاس رو از دست ندی. در این مجموعه که تحت عنوان ساخت اولین فیلم مستند در اختیار شما قرار داره، مهدی مطهر یکی از پر کارترین تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران که تجربه های زیاد همکاری با مستندسازان فیلم اولی داره برای اولین بار از طریق مجموعه استدیو کلاس روبروی شما نشسته تا در یک مجموعه 8 قسمتی راهکارهای زیادی رو برای روبرو شدن با چالش‌های ساخت اولین فیلم مستند در اختیار شما قرار بده. راهکارهایی که چون از دل تجارب مختلف و شناخت فضای مستندسازی ایران بیرون اومده قطعاً میتونه راهگشای شما مستندسازان جوان باشه. 

پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

این دوره برای تمام علاقه‌مندان به یادگیری مستندسازی مناسبه. 

پایان دوره


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران


اگر جزو هنرجوهایی باشی که با دقت تمامی جلسات رو مشاهده کنی و بتونی از هر جلسه یه خلاصه کامل بنویسی و این خلاصه ها رو در قالب پروژه پایانی ارائه بدی، یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری.

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی داخل سایت تیکت بدی. اما در صورت نیاز علاوه بر اون روش میشه از  تلفن: 42887109-۰۲۱ در ساعات پاسخ‌گویی: شنبه تا 4شنبه ساعت 10 الی 17 استفاده کنی.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 8 فصل
تعداد جلسات 8 جلسه
تاریخ عرضه 24 مهر 1402
تعداد بازدید 237 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

ساخت اولین فیلم مستند (استودیو کلاس) سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

ساخت اولین فیلم مستند (استودیو کلاس)

وظایف و چالش هایی که تهیه کننده فیلم مستند با اونها روبرو میشه
تهیه‌کنندگی در فیلم مستند '00:12
با پایان روند تولید فیلم مرحله بسیار مهم پخش و معرفی و نمایش فیلم آغاز میشه.
روند پس از تولید یک فیلم مستند '00:13