از ایده تا فیلمنامه مستند (استودیو کلاس)

زمانی که شما ایده جذابی توی ذهنت داری ، برای تبدیل اون ایده به فیلم ، باید اون رو به رشته تحریر دربیاری. اما نخستین چالش هم با نخستین قدم سر راه شما قرار می گیره. چالش چگونه نوشتن؟ ما تو این دوره شما را از نخستین مرحله یعنی زمانی که ایده ای به ذهنتون خطور می کنه تا زمانی که به یک فیلمنامه کامل برسی همراهی می کنیم .

در این دوره چه خبر است؟

اطلاعات دوره اطلاعات کلی

اطلاعات دوره

شاید از خودت پرسیده باشی که فیلم مستند هم نیاز به فیلمنامه داره؟ و اگه جوابت به این سوال مثبته چطور می تونیم برای یه فیلم مستند فیلمنامه بنویسیم؟ یا اصلا تفاوت طرح با ایده درمرحله پیش از نوشتن فیلمنامه چیه؟ چه مراحلی باید طی بشه تا بتونیم ایده ای که تو ذهن داریم رو روی کاغذ منتقل کنیم ؟ اگه تمام این سوالات یا سوالاتی از این دست رو تو ذهن داری و نمی دونی برای ساخت یک فیلم مستند باید از کجا شروع کنی، تماشای مجموعه از ایده تا فیلمنامه در فیلم مستند رو از سری مجموعه های مستند سازی استدیو کلاس رویاد از دست ندی.

تو این مجموعه با شما همراه میشیم تا نخستین قدم ها رو برای ساخت یک فیلم مستند با هم برداریم. نخستین قدم از روی کاغذ شروع می شه. یعنی درست زمانی که شما احساس می کنی ایده جذابی توی ذهنت داری و برای تبدیل اون ایده به فیلم، باید بنویسیش. اما اولین چالش هم با نخستین قدم سر راه شما قرار می گیره.چالش چگونه نوشتن؟ چه چیزهایی نوشتن؟ از کجا شروع کردن و به کجا ختم کردن؟ما توی این مجموعه شما رو از نخستین مرحله یعنی زمانی که ایده ای به ذهنت خطور می کنه تا زمانی که به یک فیلمنامه کامل می رسی همراهی می کنیم و این اطمینان رو به شما میدیم که با تماشای این مجموعه به شناخت دقیق تر و عملی تری از ابزاری که برای نگارش ایده هات در ذهن داری برسی.

پس این فرصتو از دست نده و همین حالا شروع کن.

مخاطبین دوره

این دوره برای تمام علاقه مندان به یادگیری مستندسازی مناسبه. 

پایان دوره


مدرک معتبر دو زبانه دانشگاه تهران


اگر جزو هنرجوهایی باشی که با دقت تمامی جلسات رو مشاهده کنی و بتونی از هر جلسه یه خلاصه کامل بنویسی و این خلاصه ها رو در قالب پروژه پایانی ارائه بدی، یه گواهی کسب مهارت معتبر دو زبانه از پژوهشکده ی دانشگاه تهران می گیری.

برای ارتباط با پشتیبانی میتونی داخل سایت تیکت بدی. اما در صورت نیاز علاوه بر اون روش میشه از  تلفن: 42887109-۰۲۱ در ساعات پاسخ‌گویی: شنبه تا 4شنبه ساعت 10 الی 17 استفاده کنی.
بیشتر  
کمتر  
اطلاعات دوره
سطح مبتدی
تعداد فصول 12 فصل
تعداد جلسات 12 جلسه
تاریخ عرضه 08 مهر 1402
تعداد بازدید 462 نفر
درباره استاد
پیش نیاز دوره

ندارد

از ایده تا فیلمنامه مستند (استودیو کلاس) سرفصل های دوره

سرفصل های دوره

از ایده تا فیلمنامه مستند (استودیو کلاس)